Powiat leski przekazał nieodpłatnie dla 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej działkę graniczącą z budynkiem pozyskanym przez wojsko. Powstanie tam pododdział przemyskiej formacji.
Radni powiatu leskiego podjęli uchwałę o darmowym przekazaniu działki przyległej
do wcześniej zakupionej byłej bursy na potrzeby 20 Przemyskiej BOT. Władze samorządowe chcą w ten sposób zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom. Wojsko w mieście to nie tylko bezpieczeństwo i prestiż, lecz także impuls do rozwoju, co doskonale rozumieją w Lesku.
– Wielu młodych skorzysta z szansy, którą da wojsko, bo jego obecność oznacza przecież także dobrze płatną pracę. Zarówno samorządowcy, jak wojsko wiedzą, że kluczem do sukcesu jest porozumienie i współpraca obu stron. W Lesku jest to doskonale widoczne. Dzięki temu wojsko ma zapewnioną dobrą lokalizację pod swoje inwestycje, a lokalne społeczności zyskują bezpieczeństwo i możliwość rozwoju
Reklama
– powiedział oficer prasowy 20 Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska[paywall].
Ważnym elementem lokalizacji wojska w Lesku będzie fakt, iż będą to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, których główną rolą jest ochrona ludności przed skutkami klęsk żywiołowych i likwidacja ich skutków, ochrona mienia, akcje poszukiwawcze oraz ratowanie lub ochrona zdrowia i życia ludzkiego, a także udział w realizacji innych zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.
Mieszkańcy naszego regionu, którzy chcą zdobyć wojskowe przeszkolenie, a nigdy nie byli w wojsku, mogą spróbować swoich sił podczas szkoleń podstawowych. Wnioski o powołanie do WOT należy składać w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Zainteresowani mogą się również skontaktować z rekrutem 20 PBOT ze swojego powiatu – dane kontaktowe dostępne są na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze