„Przemyślana Jesień” – to nazwa projektu, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie ,,Przemyski Senior”. Udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie (45 tys. 400 zł; całkowity koszt: 52 tys. 170 zł). Resztę dodały władze miasta. Projekt już jest realizowany i potrwa do 30 listopada br.
Po raz kolejny przemyscy seniorzy mogą się poczuć dowartościowani. Projekt ma na celu wzbogacenie oferty w zakresie aktywizacji i organizacji czasu wolnego seniorów. W jego ramach będą organizowane m.in. spacery historyczne śladami II wojny światowej, zajęcia na basenie, warsztaty nauki tańca, wycieczka w Bieszczady, spektakl teatru Fredreum ,,Najstarsi – najstarszym” oraz III Przemyskie Senioralia dla ok. 500 osób z Przemyśla i powiatu przemyskiego[paywall]. Te odbędą się 18 października br. w hali POSiR. W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”, prezentacja strojów Stowarzyszenia „Damy i Huzary” czy zabawa taneczna.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich aktywnych mieszkańców miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego w wieku 60 lat i więcej do udziału.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.OSTRO DO ROBOTY - jest kasa ! / na początek , w Przemyślu zlikwidowano seniorom - wędkarzom ulgę w opłatach za czas spędzany nad wodą i dołożono "premię", w postaci podwyżki opłaty za wędkowanie po dwie stówy ! Podobno w obawie , by nie wyłowili wszystkie ryby w Sanie. W zamian ustawiono kilka ławeczek obok mostu R.Siwca ( za co podziękowania ) by można było choćby popatrzeć na tą naszą rzekę , jeszcze rzekę ! Większość byłych już wędkarzy . A później , choćby ryżowisko już bez udziału seniorów - wędkarzy.
OSTRO DO ROBOTY - jest kasa ! / na początek , w Przemyślu zlikwidowano seniorom - wędkarzom ulgę w opłatach za czas spędzany nad wodą i dołożono "premię", w postaci podwyżki opłaty za wędkowanie po dwie stówy ! Podobno w obawie , by nie wyłowili wszystkie ryby w Sanie. W zamian ustawiono kilka ławeczek obok mostu R.Siwca ( za co podziękowania ) by można było choćby popatrzeć na tą naszą rzekę , jeszcze rzekę ! Większość byłych już wędkarzy . A później , choćby ryżowisko już bez udziału seniorów - wędkarzy.