Reklama

W Przemyślu pobito ubiegłoroczny wynik WOŚP! [ZDJĘCIA]

31/01/2023 17:48

Niedziela w całym kraju upłynęła pod znakiem czerwonych serduszek, symbolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która grała już po raz trzydziesty pierwszy. W tym roku celem zbiórki było zgromadzenie funduszy na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą.

Również w Przemyślu kolejny raz zagrała Wielka Orkiestra. Zebrano 67 tysiące 386 złotych 82 grosze, to o prawie 18 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku.

Przemyski sztab WOŚP tradycyjnie działał w Młodzieżowym Domu Kultury, którego pracownicy aktywnie włączyli się w organizację tegorocznego finału.

Na ulicach Przemyśla kwestowało dla WOŚP trzydziestu sześciu wolontariuszy z[paywall]: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy współpracy z opiekunem wolontariatu Anną Krupską, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących przy współpracy z opiekunem wolontariatu Joanną Hrynkiewicz oraz uczniowie szkół podstawowych nr 4, 5 i 14 pod opieką rodziców.

Zbiórkę można było wesprzeć już od 2 stycznia, wrzucając pieniądze do puszek stacjonarnych, które znajdowały się w: Młodzieżowym Dom Kultury, Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza, Szkole Podstawowej nr 11 im. H. Jordana oraz Krakowskim Centrum Medycznym i salonie jubilerskim „Briju” w Galerii Sanowej.

Atrakcje

Jak zwykle podczas finału nie zabrakło imprez adresowanych do mieszkańców.

Atrakcje zapewnili: Przemyski Klub Biegacza, Przemyskie Morsy i Automobilklub w Przemyślu. Aż do wieczora wiele działo się też na Zamku Kazimierzowskim. Zagrali: „Hellset”, „Filc” z Magdą Skubisz, „Młodzi Artyści dla WOŚP”, Big Band pod dyrekcją Antoniego Gurana.

Natomiast dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, zajęcia taneczno-ruchowe, malowanie buziek i kiermasz gadżetów, a w pubie „Niedźwiadek” koncertował zaspół „FUNaberia”. Od g. 18 do 20.00 w Rynku trwał spektakl uliczny „Światło Serca Nadziei”. Zgodnie z decyzją Jurka Owsiaka w tym roku nie było fajerwerków, które w Przemyślu zastąpiły zimne ognie.

Reklama

Pomogli

Do pomocy w organizacji 31 finału WOŚP włączyły się przemyskie firmy: „Domet” s.c. Hurtownia Opakowań Jednorazowych, Hurtownia artykułów biurowych „ANMA”, Delikatesy „Piotruś Pan”, restauracja Galleon w Buszkowicach, a także restauracja „Przemiś” i pub „Niedźwiadek” oraz „Pizzeria 105”, gdzie wolontariusze mogli się posilić i rozgrzać gorącą herbatą.

Szczytny cel

Warto wiedzieć, że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń ratujących zdrowie i życie.

Reklama





Sepsa, dawniej nazywana posocznicą, jest gwałtowną uogólnioną reakcją zapalną organizmu na zakażenie, którą wywołują krążące w krwi drobnoustroje, najczęściej bakterie oraz ich toksyny, ale też grzyby i rzadziej wirusy.

W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.




JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama