14 września br. w Kolegium Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbyła się debata na temat szans i przyszłości miasta, zorganizowana przez Zgodną Inicjatywę Przemyślan „Wspólnie na 100-lecie niepodległości Polski”. Nie wzięli w niej udziału prezydent Robert Choma ani żaden z jego zastępców.
17 września prezydent wydał następujące oświadczenie, dotyczące jego nieobecności na spotkaniu: „W związku z[paywall] docierającymi do mnie zarzutami dotyczącymi mojej nieobecności na odbywającej się 14 września w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej debacie, informuję, że ani ja, ani żaden inny przedstawiciel władz miasta nie zostaliśmy zaproszeni na to spotkanie. Zaproszenie nie dotarło do mnie zarówno drogą oficjalną, jak i w innej, mniej formalnej formie”.
Następnego dnia ukazał się komunikat organizatorów debaty o treści: „W związku z różnymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi zaproszeń na debatę o przyszłości Przemyśla, która odbyła się 14 września w PWSW w Przemyślu, pragniemy poinformować, że zaproszenia na wspomnianą debatę zostały przekazane 3 września 2018 r. do kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu dla następujących osób: prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, zastępcy prezydenta dra inż. Janusza Hamryszczaka, zastępcy prezydenta dra Grzegorza Haydera oraz dla wszystkich radnych rady miejskiej. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w piątkowy wieczór przybyli na rozmowę o przyszłości Przemyśla wnosząc różnorodność poglądów – łączy nas miasto”.
Witold Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Przemyśla nie potrafił tego wyjaśnić. – Zwykle zaproszenia i inne pisma docierały na biurka prezydenta i zastępców, ale nie wiadomo, dlaczego tak się nie stało z zaproszeniami na debatę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Towarzysze nie mogły zaszczycić debaty he he.
Przemyśla nie stać , na kolejny ,,Bal weteranów, Dinozaury muszą odejść.
O czym tu rozmawiać. To miasto to padlina, UA, szczury wokół przystanków na Jagiellońskiej biegają....Nie którzy - na tym forum - nawet do tego stopnia "zbidnieli", że nawołują innych żeby liście z drzew jedli czy co tam....
Od razu widać komu zależy na rozwoju miasta.W młodych nadzieja.Oczywiście młodzi duchem seniorzy są bardzo cenieni i wielki szczun dla nich.
Dokładnie tak... pokażmy rządzącym i ich przydupasom czerwoną kartkę !!!
Towarzysze nie mogły zaszczycić debaty he he.
Przemyśla nie stać , na kolejny ,,Bal weteranów, Dinozaury muszą odejść.
O czym tu rozmawiać. To miasto to padlina, UA, szczury wokół przystanków na Jagiellońskiej biegają....Nie którzy - na tym forum - nawet do tego stopnia "zbidnieli", że nawołują innych żeby liście z drzew jedli czy co tam....