O tegorocznych dożynkach w Sieniawie można pisać wiele. Z pewnością jednak przyznać należy, że były wyjątkowe. Pomysłowe dekoracje przyciągały wzrok, występy orkiestry i mażoretek zachwycały, a dożynkowe wieńce pyszniły się – co jeden to piękniejszy. Dożynki w Polsce mają bardzo długą tradycję i są ważnym elementem kulturowym,
Dożynki w Polsce mają bardzo długą tradycję i są ważnym elementem kulturowym, integrującym społeczność lokalną i podkreślającym znaczenie rolnictwa dla kraju. Nie inaczej było w Sieniawie.
Tam miejsko-gminne dożynki rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na którego czele stanęły mażoretki „Incanto” i Dziewczęca Orkiestra Szałamaistek.
Po dziękczynnej mszy św. zebrani ponownie w korowodzie przemaszerowali na Plac Targowy, gdzie do późnych godzin nocnych atrakcji nie brakowało. Starostowie poczęstowali zgromadzonych dożynkowym chlebem, a samorządowcy podziękowali rolnikom za ich codzienny trud.
Dużą uwagę skupił program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie, a także występy kół gospodyń z terenu miasta i gminy Sieniawa.
O taneczne rytmy zadbały zespoły Cebula Band i Mamma MIA. Tribute to ABBA. Jak podsumowali mieszkańcy Sieniawy: „Plac Targowy nigdy nie był tak roztańczony”.
MR
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze