Trzy miesiące minęły od podpisania umowy do rozpoczęcia realizacji inwestycji. W obecności wójta radymniańskiej gminy Bogdana Szylara, radnego rady gminy i sołtysa Skołoszowa Janusza Skrzyszewskiego, 27 lutego rozpoczęto przebudowę dróg: Kolejowej, Kołłątaja i Korczaka w Skołoszowie.
Jak podał Urząd Gminy Radymno, prace mają być przeprowadzane etapami. Na pierwszy ogień drogi zostaną poszerzone i wykonane będą prace brukarskie, takie jak: ustawianie krawężników, wykonanie opaski chodnikowej, umocnienie skarp, ułożenie wodościeków i remont przepustu pod koroną drogi.
Dopiero potem będzie można położyć całkiem nową nawierzchnię bitumiczną, wykonać pobocza, zjazdy czy[paywall] ustawić znaki drogowe i bariery energochłonne.
Wykonawcą została firma Budowa Dróg i Mostów Gospodarstwo Agroturystyczne „Swoboda” z Hawłowic.
Prace mają się zakończyć pod koniec lipca br. i pochłonąć 966 tys. zł pochodzących z dotacji pozyskanej w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład – edycja dla gmin popegeerowskich.
Przebudowa ma nie tylko polepszyć komfort użytkowania, ale i przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze