We wsi Stanisławczyk w gminie Przemyśl został znaleziony kolejny już pocisk artyleryjski. Policjanci zabezpieczyli to miejsce, a niewybuch zneutralizował patrol saperski.
Przemyscy policjanci dostali informację, że w trakcie prac rolnych w Stanisławczyku znaleziono przedmiot podobny do pocisku artyleryjskiego. Funkcjonariusze po udaniu się na miejsce potwierdzili ten fakt i zabezpieczyli pocisk o kalibrze 80 mm, prawdopodobnie jeszcze z czasów I wojny światowej.
Policjanci powiadomili rzeszowskich saperów, którzy zneutralizował niebezpieczny przedmiot.
Jak zaznacza rzecznik prasowy KMP w Przemyślu Marta Fac: „Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. O takim znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Warto porozmawiać na ten temat z dziećmi, gdyż niejednokrotnie zdarza się, że to one znajdują tego typu, niebezpieczne przedmioty”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze