Wzruszające spotkanie nawiązujące do Światowego Dnia Wcześniaka, z udziałem urodzonych przed czasem byłych pacjentów i ich rodziców, miało miejsce wczoraj, 18 listopada, w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Był to czas pełen wspomnień i wzruszeń, a przede wszystkim dobrej zabawy.
Dla rodziców wcześniaków (dzieci urodzonych przed 37. tygodniem ciąży) była to okazja do ponownego spotkania się z zespołem placówki – przede wszystkim oddziału neonatologicznego, który w początkowych trudnych momentach życia maluchów służył wsparciem medycznym, ale też ciepłym słowem i fachową radą. Kruche i delikatne w początkowym okresie swojego życia wcześniaki, a obecnie silne i pogodne dzieciaki mogły się wybawić, z kolei ich rodzice wymienić doświadczeniami i służyć sobie wzajemnie radą.
Przybyłych powitały na starcie imprezy dyrektor szpitala na Monte Cassino dr n. o zdrowiu Barbara Stawarz i kierownik Oddziału Neonatologicznego z Pododdziałem Patologii Noworodka lek. med. Anna Wojnarowicz, dziękując za tak pozytywny odzew na zaproszenie do uczestnictwa w wydarzeniu i życząc udanej zabawy. Radosną atmosferę podkręciło mieniące się kolorami konfetti i okolicznościowy tort, którym obdzielono wszystkich gości wydarzenia. Była okazja do wspólnych zdjęć i rozmów z lekarzami i pielęgniarkami. Oprócz maluszków, szpital odwiedzili również kilkuletni byli pacjenci, którzy zameldowali się na świecie przed czasem.
Szerzej na temat wydarzenia w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze