Reklama

W szpitalu w Przemyślu świętowano Dzień Wcześniaka [ZDJĘCIA]


Wzruszające spotkanie nawiązujące do Światowego Dnia Wcześniaka, z udziałem urodzonych przed czasem byłych pacjentów i ich rodziców, miało miejsce wczoraj, 18 listopada, w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Był to czas pełen wspomnień i wzruszeń, a przede wszystkim dobrej zabawy.


Dla rodziców wcześniaków (dzieci urodzonych przed 37. tygodniem ciąży) była to okazja do ponownego spotkania się z zespołem placówki – przede wszystkim oddziału neonatologicznego, który w początkowych trudnych momentach życia maluchów służył wsparciem medycznym, ale też ciepłym słowem i fachową radą. Kruche i delikatne w początkowym okresie swojego życia wcześniaki, a obecnie silne i pogodne dzieciaki mogły się wybawić, z kolei ich rodzice wymienić doświadczeniami i służyć sobie wzajemnie radą.

Przybyłych powitały na starcie imprezy dyrektor szpitala na Monte Cassino dr n. o zdrowiu Barbara Stawarz i kierownik Oddziału Neonatologicznego z Pododdziałem Patologii Noworodka lek. med. Anna Wojnarowicz, dziękując za tak pozytywny odzew na zaproszenie do uczestnictwa w wydarzeniu i życząc udanej zabawy. Radosną atmosferę podkręciło mieniące się kolorami konfetti i okolicznościowy tort, którym obdzielono wszystkich gości wydarzenia. Była okazja do wspólnych zdjęć i rozmów z lekarzami i pielęgniarkami. Oprócz maluszków, szpital odwiedzili również kilkuletni byli pacjenci, którzy zameldowali się na świecie przed czasem.

Reklama

Szerzej na temat wydarzenia w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/11/2025 10:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama