Reklama

W wakacje strażacy interweniowali ponad 5 tysięcy razy

04/09/2019 14:42

5100 interwencji odnotowali podkarpaccy strażacy w lipcu i sierpniu. Najwięcej interwencji dotyczyło usuwania skutków burz.

– Dwa miesiące wakacji to był dla podkarpackich strażaków bardzo intensywny czas pracy. Do pomocy wzywani byliśmy ponad 5100 razy. W 1200 przypadkach gasiliśmy pożary, a ponad 3700 naszych interwencji dotyczyło tak zwanych miejscowych zagrożeń, czyli działań nie związanych z ogniem – mówi mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 

W lipcu i sierpniu strażacki samochód wyjeżdżał do pomocy średnio co 20 minut. – W zdarzeniach, do których byliśmy wzywani, zginęły 44 osoby. Są to głównie ofiary wypadków drogowych i utonięć. Ponad 700 rannym udzieliliśmy pomocy – opisuje M. Betleja.

Reklama

Strażacy wzywani byli także do poszukiwania osób, które podczas wypoczynku zniknęły pod wodą. Niestety 8 osób utonęło.

– Większość strażackich interwencji to tak zwane miejscowe zagrożenia. Spektrum naszych działań w tych przypadkach jest ogromne. Usuwaliśmy skutki burz, nawałnic i silnych opadów deszczu. Działaliśmy w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego, byliśmy wzywani praktycznie do każdego wypadku drogowego – wylicza.

Strażacy odnotowali też 234 fałszywe zgłoszenia. Ponadto prowadzili działania prewencyjne i promowali bezpieczne zachowania.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama