W Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, gdzie dzieci i młodzież korzystają z półkolonijnych aktywności odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Starali się oni odpowiedzieć na pytanie: jak bezpiecznie spędzić wolny czas podczas wakacji. Przypomnieli oni o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa a także omówili zasady kąpieli na otwartych akwenach oraz przestrzegli dzieci przed pływaniem w miejscach niedozwolonych.
Zwrócili też uwagę na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Uczestnicy półkolonii otrzymali kolorowe broszury Akcji informacyjno-edukacyjnej, pt. „Bezpieczna woda”, kolorowanki oraz ulotki informacyjne pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Artystyczny przeWODNIK”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze