Reklama

W wypadku w Gliwicach zginęli mieszkańcy powiatu lubaczowskiego i jarosławskiego [ZDJĘCIA]

23/08/2020 12:00

Mieszkańcy powiatów: jarosławskiego i lubaczowskiego to główne ofiary tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem w Gliwicach.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 22.30, na drodze krajowej nr 88 przed zjazdem na autostradę A4.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach renault traffica wjechał autokar. Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety, zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem. Łącznie 9 osób. Rannych zostało również 6 pasażerów autokaru i kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem – poinformowała śląska policja.

Reklama

 

Przed chwilą rzecznik wojewody potwierdziła, że 7 pasażerów busa to mieszkańcy województwa podkarpackiego.

– Ofiary wypadku to 4 osoby z powiatu lubaczowskiego, 2 z jarosławskiego i 1 ze strzyżowskiego. Kolejne dwie ofiary wypadku to 1 osoba z województwa lubuskiego i kierowca - obywatel Słowacji – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

– Wojewoda w porozumieniu z władzami samorządowymi uruchomiła pomoc psychologiczną dla bliskich ofiar. Łączymy się w bólu ze wszystkimi, którzy w tragicznym wypadku stracili swoich bliskich – dodała.

Reklama

 

Droga miejscu wypadku była nieprzejezdna, a mundurowi pracowali tam całą noc. Prowadzone były oględziny oraz zabezpieczano ślady, które pomogą wyjaśnić dlaczego bus przewrócił się na jezdnię i ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Boss - niezalogowany 2020-08-23 12:13:22

    Tak właśnie jeżdżą ci z busów nie wyspami tam i spowrotem bo.kasa wożą ludzi jak kartofle a ktoś później cierpi 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mr T. - niezalogowany 2020-08-23 13:03:52

    Około 10 lat temu jechałem z takim kretynem z Holandii. Jechaliśmy w pewnym momencie tylko my dwaj i wiecie o co mnie poprosił - czy mógłbym ze dwie godziny poprowadzić bo on musi się przespać!!! Po powrocie do Polski miał ponoć kurs do Niemiec.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    trafffik - niezalogowany 2020-08-23 13:04:23

    ja jechale z cepem z naszego rejonu starym traficem z holandii poprzez belgie dołem niemiec do 4  na zgorzelec.wsiadłem wieczorem  zbierał tą trasą ludzi całą noc i w zgorzelcu był rano o 9.30 takze drapiąc się pojajach karku brzuchu pijąc cały czas energetyki i colę ze zmęczenia dojechał tak do rzeszowa.tam wysiadłem okolo 18.00 bo miał jeszcze rozwozic ludzi jasło kolbuszowa itd. wiec w domu byłbym jako ostatni około połnocy a on na bazie pomiedzy jarosławiem i lubaczowem po pólnoci i mial jechać rano nazad.wieć kiedy odpoczywać a firma na zdjęciach pokazuje nowe mastery a podjezdz starymi smietnikami .w tym przypadku winy kierowcy nie ma bo jakis pojeb  spowodował nagła reakcje tego z bus i chłop się wyłożył  ale tez kierowcy są pomęczeni,pół biedy  jak kierowca jedzie Polski do NL  odpocznie i nazad ale jak zbiera to męczy siebie i ludzi  itd a ta szefowa z pod lubaczowa tylko sms wysyła kolejne adresy nie wiedząc ze to zmęczeni,juz nigdy z nimi nie pojadę i nie radze nikomu zreszta kto raz pojechal ten drugi raz nie wezmie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama