Zakończyła się, druga już, akcja pobierania wymazów pracownikom Zakładów Mięsnych „Sokołów” w Jarosławiu. Tzw. punkt „walk thru” zorganizowali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy wsparciu podhalańczyków.
Akcję badania pracowników Zakładów Mięsnych Sokołów w Jarosławiu, gdzie zlokalizowane jest największe w regionie aktywne ognisko koronawirusa, zorganizowano w dniach 14-16 lipca. Zastosowana metoda to tzw. „walk thru”. - Utrzymywany przez 3. Podkarpacką Brygadę OT w gotowości mobilny punkt do poboru wymazów to element rejonu badań składający się z pięciu stref: oczekiwania, ewidencji, pobierania materiału do badań, odpoczynku i dekontaminacji – wyjaśnia podstawy funkcjonowania punktu płk Dariusz Słota dowódca podkarpackich terytorialsów. Próbki do badań genetycznych na obecność koronawirusa były pobierane bezpłatnie od pacjentów w godzinach od 12.00 do 15.00. Wymazy wykonywali żołnierze 3.Podkarpackiej Brygady OT, którym wsparcia udzielali podhalańczycy. - Aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem do pobierania wymazów oraz obsady stanowisk grupy wymazowej delegujemy wyselekcjonowanych i przeszkolonych żołnierze. Nie mogą mieć więcej niż 45 lat, muszą być zdrowi, nie mogą chorować na choroby przewlekłe oraz nie mogli przebywać w ciągu ostatniego miesiąca w krajach o podwyższonym ryzyku zakażenia – wyjaśnia D.Słota. W ciągu trzech dni pobrano ponad 750 próbek
To już drugie masowe badanie pracowników Zakładów Mięsnych. Poprzednie przeprowadzono 10-11 lipca i w systemie „drive thru” pobrano 195 próbek. Obecnie w ognisku w zakładach obecność koronawirusa potwierdzono u 168 pracowników oraz u 29 osób z kontaktu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.i po zakładzie, Ciekawe kto go teraz wykupi
yt.com - przyczyna wege
i po zakładzie, Ciekawe kto go teraz wykupi
Ten wirus to sciema