Reklama

Wandalizm na placu zabaw

31/08/2017 07:54

Przed wakacjami na osiedlu Kmiecie w Przemyślu powstał bardzo ładny plac zabaw. Wybudowano go z budżetu obywatelskiego, więc mieszkańcy malowniczego osiedla nad Sanem mogą czuć się jego współgospodarzami. Nie trzeba dodawać, jak bardzo inwestycja była trafiona.

Przez całe wakacje rodzice ze swoimi pociechami, dziadkowie, spacerowicze mogli spokojnie i bezpiecznie odpocząć na świeżym powietrzu. Niestety w ubiegłym tygodniu komuś nie spodobały się gustowne huśtawki, karuzele i obiekt wart 341 tysięcy złotych nadaje się do remontu.  
Przedstawiciele Stowarzyszenia Osiedla Kmiecie w Przemyślu, czyli pomysłodawcy budowy nowego placu zabaw, nie szczędzą słów krytyki: „(...) To przykład braku poszanowania dla czyjejś pracy. Przykład głupoty, złośliwości i panującej znieczulicy. Staraniem nowego zarządu osiedla powstał piękny plac zabaw wraz z niezbędną infrastrukturą, ale chyba nie będzie mu dane dotrwać do końca sezonu. Trzeba być niezmiernie głupim, aby jako osoba dorosła korzystać z urządzeń przeznaczonych dla dzieci”.

Ponadto członkowie stowarzyszenia zarzucili znieczulicę tym, którzy nie zwracają uwagi osobom dewastującym plac zabaw i dzieciom nieprawidłowo korzystającym z urządzeń do zabawy.

Cała sytuacja dziwi bardzo. Zazwyczaj nikt nie afiszuje się ze swoimi skłonnościami do wandalizmu.

Z relacji przedstawicieli zarządu osiedla na Kmieciach jasno wynika, że za zniszczone urządzenia na placu zabaw, tym razem solidarnie, odpowiadają rozbrykane dzieciaki nieprzypilnowane przez rodziców i dorośli bezmyślnie korzystający z urządzeń nie dla nich przecież przeznaczonych.
Tylko kto za naprawę zapłaci i z czego?    
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-09-03 22:03:54

    Ja w sumie bardziej ubolewał bym nad tymi bestialsko eksterminowanymi, niesamowitymi, pomnikowymi topolami, które jeszcze parę lat temu rosły w pobliżu, kapliczki Matki Boskiej. Plac zabaw odmowi się w parę dni natomiast drzewa, jeżeli nawet posadzi się w miejsce wyciętych, będą rosły długie lata.DLACZEGO DRZEWA SĄ POTRZEBNE W MIASTACH? - MIASTODRZEW.WROCLAW.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama