Podkarpacie swoim terenem obejmuje niemal 1300 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Dwie z nich mogą pochwalić się nowymi nabytkami. Warte prawie 2 mln złotych wozy strażackie będą służyły w Mołodyczu i Wiązownicy.
Do jednostki OSP KSRG w Mołodyczu trafił Renault D16 wart 914 tys. 580 zł, a do OSP KSRG w Wiązownicy Volvo o wartości 968 tys. 994 zł.
Zakup pojazdów, które usprawnią służbę strażakom ochotnikom w dużej mierze został sfinansowany dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości oraz dotacji MSWiA. Część kosztów pokrył budżet gminy Wiązownica, a kilka tysięcy Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
–Jeszcze nigdy nie zdarzyło się w historii gminy[paywall] Wiązownica, by w ciągu jednego roku trafiły do nas dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. (...) Te pieniądze w postaci samochodów trafiły do naszej gminy i będą służyć naszym mieszkańcom– mówił Krzysztof Strent– wójt gminy Wiązownica podczas uroczystego przekazania pojazdów.
–Te samochody są wam bardzo potrzebne. Blisko sto wyjazdów w ubiegłym roku, to bardzo duża liczba, a zarazem ogromne wsparcie dla państwowej straży pożarnej, bo gmina Wiązownica jest bardzo rozległa – podkreśliła wiceminister Anna Schmidt.
Poświęcenia nowych wozów dokonał ks. Grzegorz Łach z parafii pw. św. Walentego i Narodzenia NMP w Wiązownicy.
Uroczyste przecięcie wstęgi należało do wiceminister rodziny i polityki społecznej, poseł Anny Schmidt, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, senatora Mieczysława Golby, wicemarszałek Anny Huk, zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie st. bryg. Andrzeja Marczeni, komendanta powiatowego PSP w Jarosławiu st. bryg. Krzysztofa Kowala, prezesa Powiatowego Związku OSP RP w Jarosławiu Stanisława Górskiego oraz wójta gminy Wiązownica Krzysztofa Strenta.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze