Reklama

Ważne dla przedsiębiorców i… nadużywających alkoholu

30/03/2020 14:24

Dwie uchwały, istotne dla przedsiębiorców i dla osób nadużywających alkoholu, podjęli podczas ostatniej sesji radni Przemyśla.

Odbywająca się 16 marca sesja rady miejskiej w Przemyślu była krótka i spokojna. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, przewodniczących zarządów osiedli poproszono, aby nie przychodzili, a radni mieli ograniczyć swoje pytania i uwagi jedynie do tematu koronawirusa. Związane z tym wątki przedstawiliśmy w artykułach poświęconych tej tematyce w ubiegłym tygodniu.

Wśród kilku przyjętych tego dnia uchwał, radni zdecydowali o [paywall]niedochodzeniu rekompensaty za koszty odzyskiwania należności. Chodzi o sytuacje, kiedy przedsiębiorca spóźnia się w opłatach na rzecz miasta (np. za czynsz). Miasto naliczało im rekompensatę, której wysokość  – zależnie od wysokości długu – stanowi równowartość 40, 70, a nawet 100 euro.

Reklama

Sprawę opisaliśmy jako pierwsi w styczniu br. Zbigniew Kurzywilk prowadzi mały sklep spożywczy na terenie należącym do gminy miejskiej. O jeden dzień roboczy spóźnił się z zapłaceniem faktury za dzierżawę. Otrzymał od miasta wezwanie do zapłaty 170,34 zł jako „rekompensaty za koszty odzyskiwania należności”. Po tym artykule także inni przedsiębiorcy sygnalizowali podobne sytuacje. Ich oburzenie wynikało z tego, że za tak krótkie opóźnienia naliczane są odsetki wynoszące kilka groszy lub co najwyżej kilka złotych. Rekompensaty określali lichwą, choć pobieraną w świetle prawa.

Z. Kurzywilk opisał problem w listach wysłanych do radnych. temat podjął Maciej Kamiński z PiS, który wystosował interpelację w tej sprawie do prezydenta. Gdyby nie nadzwyczajna sytuacja w kraju, temat pewnie wywołałby dyskusję na sesji. Szybko przystąpiono jednak do głosowania i wszyscy obecni radni zdecydowali o odstąpieniu od dochodzenia takich rekompensat.

Reklama

Zdecydowano także o podniesieniu opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień. Wzrosła ona z 309 do 316 zł.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radni - Bezradni - niezalogowany 2020-03-30 20:57:58

    Ci Radni i tak nic więcej by nie powiedzieli, inteligencja tej Rady = 0

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    l - niezalogowany 2020-03-31 10:15:48

    ;

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    O - niezalogowany 2020-03-31 15:32:11

    Strajkhttps://youtu.be/EbaTI3Wk82U

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama