W poprzednim tygodniu przypadły trzy bardzo ważne rocznice w historii Polski. W kolejności: rocznica katastrofy smoleńskiej, zbrodni katyńskiej i chrztu Polski. W niemal każdej miejscowości odbywały się okolicznościowe imprezy, upamiętniające te wydarzenia, oddające hołd ofiarom (w dwóch pierwszych przypadkach), sprawiające, że pozostają w pamięci tych i przyszłych pokoleń. Każda z nich została oficjalnie lub mniej oficjalnie obfotografowana, opisana, zrelacjonowana.
Nie wszystkie odbyły się w tym samym dniu, kiedy dokładnie przypada rocznica. Na przykład w Przemyślu hołd pomordowanym w Katyniu i innych miejscowościach władze i mieszkańcy oddali dwa dni wcześniej niż faktyczny dzień rocznicy (11 kwietnia br.).
To jest dopuszczalne, ale już niedopuszczalna jest ignorancja i obskurantyzm niektórych osób, przede wszystkim decydentów, znanych twarzy, którzy na i przez takie uroczystości hołdują lansowi.
Kilka razy natknąłem się na pomieszczane przez nich krótkie info, okraszone feerią oczywiście własnych zdjęć z zadumanymi minami. Info, że „dziś obchodzimy...”, „dziś przypada...”, np. rocznica Katynia.
Pomieszczane 11 czy 12 kwietnia br. Dla nich nie ma znaczenia, że „dziś...” nic nie przypada! Ważny jest lans. To słabe.
A wystarczyłoby choć na kilka chwil zaglądnąć do książek. Tam wszystko jest. Dla przypomnienia:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Redaktorzejak zwykle - w punkt.szkoda, że z takim samym zapałem co robienie fotek , nie zajmują się zwykłymi sprawami mieszkańców miasta.A jest się nad czym pochylić!
Panie Redaktorzejak zwykle - w punkt.szkoda, że z takim samym zapałem co robienie fotek , nie zajmują się zwykłymi sprawami mieszkańców miasta.A jest się nad czym pochylić!