„Wędrując ku dorosłości” to spektakl muzyczny, który przedstawili uczniowie Gimnazjum w Medyce na scenie widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. Przedstawienie z przymrużeniem oka ukazywało perypetie młodych ludzi w okresie dorastania.
Spotkanie zorganizowane zostało przez Gimnazjum w Medyce we współpracy z wójtem gminy Medyka, Gminnym Centrum Kulturalnym oraz Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Impreza była okazją do świętowania Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca.
Była jednocześnie podsumowaniem[paywall] ogólnopolskiego projektu ekonomicznego „Na własne konto”, w którym brało udział 21 uczniów medyckiego gimnazjum.
Uczestniczyli oni w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. Młodzież poznała podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, a później przygotowała pracę konkursową, biznesplan spółdzielni uczniowskiej. Uczniowie nakręcili również reklamę tego przedsięwzięcia, która w głosowaniu internautów zajęła drugie miejsce.
Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze