Nadsańskie miasto było jednym z wielu w Polsce, w których 22 maja br. politycy Prawa i Sprawiedliwości prezentowali i promowali główne założenia nowego programu gospodarczego Zjednoczonej Prawicy pod nazwą „Polski Ład”. W Przemyślu gościł wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Obok niego na przemyskim Rynku pojawili się: poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus oraz[paywall] przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński.
Program pod nazwą „Polski Ład” ma nawiązywać do programu reform ekonomiczno-gospodarczych wprowadzonych w Stanach Zjednoczonych (znany jako New Deal) przez prezydenta Franklina Roosvelta w latach 1933 – 1939, którego celem było przeciwdziałanie skutkom wielkiego kryzysu w latach 1929 – 1933.
Obejmował reformy prawne stabilizujące gospodarkę, instytucje pobudzające gospodarkę i walczące z bezrobociem, wprowadzenie powszechnej opieki społecznej, programy na rzecz sztuki, pomoc dla rolników, budownictwo komunalne, wprowadzenie prawa pracy, programy ochrony przyrody i wiele pomniejszych działań.
Podczas konferencji prasowej w Przemyślu wiceminister W. Buda przedstawił kilka podstawowych założeń owego programu. Ożywienie gospodarki po potężnym kryzysie, w jakim wciąż znajduje się Polska w związku ze stanem epidemii koronawiorusa SARS-CoV-2, ma dotyczyć pięciu podstawowych obszarów: systemu ochrony zdrowia, podatków, emerytur, mieszkań i inwestycji.
– Będzie to szereg inwestycji, poczynając od dróg, kolei, żłobków i przedszkoli aż po służbę zdrowia oraz podatki. Przede wszystkim system podatkowy wymaga poważnych zmian. Jedną z nich jest choćby zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, na co przełoży się zerowy podatek przy płacy minimalnej czy emerytury bez podatku do 2 tysięcy 500 złotych. Podam prosty przykład dotyczący Przemyśla: po zmianach na 15 tysięcy emerytów w Przemyślu, 10 tysięcy w ogóle nie zapłaci podatku, a kolejne 2 tysiące 700 osób zapłaci go mniej – powiedział m.in. W. Buda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A Kamiński po co tam stał? Chyba nie jako ozdoba.
Przy takich osiągnięciach trzeba wytyczyć nowe kierunki.Co sie nam udało w 2020- w nadmiernej ilości zgonów jesteśmy najlepsi wUE. zmarło nadmiernie 130 tysięcy i to tylko w 2020r- w przekretach na państwowej kasie wydawanej na koronowirus też nie mamy sobie równych i tutaj tez jesteśmy najlepsi; potężną kasę wydano na zakup respiratorów u mafii.Efekt nie ma kasy, nie ma respiratorów i oczywiście nie ma winnychUdało sie też zakupić maski oczywiście też u mafii.Przywiózł je najwiekszy samolot świata.Ale maski nie miały żadnych certyfikatów.Kasa wydana a maseczki do utylizacji.Nie ma kasy, nie ma maseczek i oczywiście nie ma winnych. To tylko najlepsze cukiereczki o innych mniej kasożernych nie ma co pisac .Jest ich naprawde multum ładnie przykryte propaganda.Ale nie jest źle.Trzeba wytyczać nowe kierunki wyprowadzania państwowej kasy. W Przemyślu też pojawiają sie emisariusze "dobrej zmiany a także nowego hasła patriotycznego "polski ład" to znaczy jaki ład też oparty na przekretach oczywiście naszym kosztem
Niech miejsca pracy tworzą w P-ślu dla ludzi a nie tylko dla pisowców posady człowiek bez znajomości nie ma szans na pracę tutaj dosyć już tych waszych bzdur i propagandy wkółko to samo..Nie widać wogóle efektów tego sukcesu w P-ślu..Statystyki bezrobocia w P-ślu proszę zobaczyć a później z takimi informacjami co będzie za 20 lat jaki dobrobyt z tego będzie!Człowiek z tego zdjęcia zajmuje posady dla 10 osób podziel się ze mną dobry człowieku JEDNĄ chociaż! :)
Kolejny uzdrowiciel gawędziarz. Ciekawe czy była jakaś publiczność .
Zerowe zainteresowanie wystąpieniem tego pana. Przyjechała pisowska TVP i kilka osób z PiS-u zrobiło tło dla tego pana. Coś tam gadał do nich. Nie było odpowiedniego nagłośnienia, więc przechodzący obok tego ,,wydarzenia" mieszkańcy, a może turyści, nie byli niepokojeni stekiem propagandy. Ale zapewne ten cyrk poleciał w TVP Info. Jak widać na obrazku, frekwencja wskazuje, że ludzi porwała ta propaganda...
Co to tak nagłe zainteresowanie Podkarpaciem pisowskich decydentów? Przecież to ich bastion i zawsze tu będą mieć przewagę nad konkurencją. A może już przygotowują grunt pod budowę tych nowych mieszkań, żeby na stanowisko prezesika swojego ustawić.
A ten komuch jedno i to samo POszet ty w kukurydzu.
A co pewnie chcesz żeby PZOwrócili złodzieje z KO-PO
wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda OZNAJMIŁ!!!!!!! PRACUJĄCYCH złupimy podatkami i daninami by dać niepracującym NIEROBOM!!!!! ,którzy od lat żerują jak pasożyt na ludziach pracy - PATOLOGIA władzy
Elektorat Pisu to w większości osoby niepracujące, siedzące na garnuszku państwa pobierając social, więc nie ma co się dziwić, że zdzierają z podatków coraz więcej z grup, które na nie nie głosują. Na tym polega ich nowy polski łagr: bezrobotnym dajmy, a pracującym zabierzmy.
Niech sobie gledzi. I tak jego ukochana formacja powyżej 15% poparcia nie podskoczy.
A sadaze wskazują jak ludzi porywa propaganda twoich ulubieńców.
do Jan - jak wykończą polską przedsiębiorczość małą ,średnią i większą to nieroby utrzymujące się z socjalu MOPS i wszelkich zasiłków /nie dotyczy to wszystkich ,bo są osoby wyjątki ,które nie są zdolne do pracy/ pozdychają z głodu bo kaski BRAKNIE z podatków by ich utrzymać
Naprawdę uważasz , że ponad 40% głosujący w ostatnich wyborach to siedzący na garnuszku państwa bezrobotni? Może by tak czasem przemyśleć zanim coś się napisze?,
do Ap - cyt..""że ponad 40% głosujący w ostatnich wyborach to siedzący na garnuszku państwa...""" TAK!!! tak uważam dodając do tego pseudo ""rolników"" co to mają ziemię i biorą dotacje z UE ale płacą grosze do KRUS nie płacą składki zdrowotnej a w szpitalach większość pacjentów to wieś.
Ech....Szkoda słów. Może i rządowa propaganda jest toporna , ale lepszej nie trzeba. Wystarczy poczytać co mają do powiedzenia przeciwnicy rządu.
Przestań już szczekać poszedł do budy
Zapewne coś mówił, a jaki by nie był, to nie głosował za LGBT i trzyma się swojego zdania a nie jak inne farbowane lisy.Osobiście na niego nie głosowałem tylko na Pana Barczaka, ale teraz widzę, że po ostatnim głosowaniu LGBT, to trzeba jednak wybrać Kamińskiego chociaż w 100% we wszystkim go nie popieram.
Janek. Kamiński nic nie mówił. Tylko stał. Kamiński jest przeciw LGBT, a związał się z mężatką. Hipokryta.
Brawo ???? super w końcu coś się dzieje. Brawo
To jest polski ład . https://www.money.pl/emerytury/tysiace-niemieckich-emerytow-przeprowadzaja-sie-do-polski-placa-nawet-ponad-10-tys-zl-miesiecznie-6644206837656416a.html
A Kamiński po co tam stał? Chyba nie jako ozdoba.
Przy takich osiągnięciach trzeba wytyczyć nowe kierunki.Co sie nam udało w 2020- w nadmiernej ilości zgonów jesteśmy najlepsi wUE. zmarło nadmiernie 130 tysięcy i to tylko w 2020r- w przekretach na państwowej kasie wydawanej na koronowirus też nie mamy sobie równych i tutaj tez jesteśmy najlepsi; potężną kasę wydano na zakup respiratorów u mafii.Efekt nie ma kasy, nie ma respiratorów i oczywiście nie ma winnychUdało sie też zakupić maski oczywiście też u mafii.Przywiózł je najwiekszy samolot świata.Ale maski nie miały żadnych certyfikatów.Kasa wydana a maseczki do utylizacji.Nie ma kasy, nie ma maseczek i oczywiście nie ma winnych. To tylko najlepsze cukiereczki o innych mniej kasożernych nie ma co pisac .Jest ich naprawde multum ładnie przykryte propaganda.Ale nie jest źle.Trzeba wytyczać nowe kierunki wyprowadzania państwowej kasy. W Przemyślu też pojawiają sie emisariusze "dobrej zmiany a także nowego hasła patriotycznego "polski ład" to znaczy jaki ład też oparty na przekretach oczywiście naszym kosztem
Niech miejsca pracy tworzą w P-ślu dla ludzi a nie tylko dla pisowców posady człowiek bez znajomości nie ma szans na pracę tutaj dosyć już tych waszych bzdur i propagandy wkółko to samo..Nie widać wogóle efektów tego sukcesu w P-ślu..Statystyki bezrobocia w P-ślu proszę zobaczyć a później z takimi informacjami co będzie za 20 lat jaki dobrobyt z tego będzie!Człowiek z tego zdjęcia zajmuje posady dla 10 osób podziel się ze mną dobry człowieku JEDNĄ chociaż! :)