Reklama

Wiceminister Buda opowiadał o „Polskim Ładzie”

Nadsańskie miasto było jednym z wielu w Polsce, w których 22 maja br. politycy Prawa i Sprawiedliwości prezentowali i promowali główne założenia nowego programu gospodarczego Zjednoczonej Prawicy pod nazwą „Polski Ład”. W Przemyślu gościł wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Obok niego na przemyskim Rynku pojawili się: poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus oraz[paywall] przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński.

Program pod nazwą „Polski Ład” ma nawiązywać do programu reform ekonomiczno-gospodarczych wprowadzonych w Stanach Zjednoczonych (znany jako New Deal) przez prezydenta Franklina Roosvelta w latach 1933 – 1939, którego celem było przeciwdziałanie skutkom wielkiego kryzysu w latach 1929 – 1933.

Obejmował reformy prawne stabilizujące gospodarkę, instytucje pobudzające gospodarkę i walczące z bezrobociem, wprowadzenie powszechnej opieki społecznej, programy na rzecz sztuki, pomoc dla rolników, budownictwo komunalne, wprowadzenie prawa pracy, programy ochrony przyrody i wiele pomniejszych działań.

Reklama

„Polski Ład” na przemyskim Rynku

Podczas konferencji prasowej w Przemyślu wiceminister W. Buda przedstawił kilka podstawowych założeń owego programu. Ożywienie gospodarki po potężnym kryzysie, w jakim wciąż znajduje się Polska w związku ze stanem epidemii koronawiorusa SARS-CoV-2, ma dotyczyć pięciu podstawowych obszarów: systemu ochrony zdrowia, podatków, emerytur, mieszkań i inwestycji.

– Będzie to szereg inwestycji, poczynając od dróg, kolei, żłobków i przedszkoli aż po służbę zdrowia oraz podatki. Przede wszystkim system podatkowy wymaga poważnych zmian. Jedną z nich jest choćby zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, na co przełoży się zerowy podatek przy płacy minimalnej czy emerytury bez podatku do 2 tysięcy 500 złotych. Podam prosty przykład dotyczący Przemyśla: po zmianach na 15 tysięcy emerytów w Przemyślu, 10 tysięcy w ogóle nie zapłaci podatku, a kolejne 2 tysiące 700 osób zapłaci go mniej – powiedział m.in. W. Buda.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zawiedziony - niezalogowany 2021-05-26 13:39:34

    A Kamiński po co tam stał?  Chyba nie jako ozdoba. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-05-26 14:41:26

    Przy takich osiągnięciach trzeba wytyczyć nowe kierunki.Co sie nam udało w 2020- w nadmiernej ilości zgonów jesteśmy najlepsi wUE.  zmarło nadmiernie 130 tysięcy  i to tylko w 2020r- w przekretach na państwowej kasie wydawanej na koronowirus też nie mamy sobie równych i tutaj  tez jesteśmy najlepsi;  potężną kasę wydano na zakup respiratorów u mafii.Efekt nie ma kasy, nie ma respiratorów i oczywiście nie ma winnychUdało sie też zakupić maski oczywiście też u mafii.Przywiózł je najwiekszy samolot świata.Ale maski nie miały żadnych certyfikatów.Kasa wydana a maseczki do utylizacji.Nie ma kasy, nie ma maseczek i oczywiście nie ma winnych.  To tylko najlepsze cukiereczki o innych mniej kasożernych nie ma co pisac .Jest ich naprawde multum  ładnie przykryte propaganda.Ale nie jest źle.Trzeba wytyczać nowe kierunki wyprowadzania państwowej kasy. W Przemyślu też pojawiają sie emisariusze  "dobrej zmiany a także nowego hasła patriotycznego "polski ład" to znaczy jaki ład też oparty na przekretach oczywiście naszym kosztem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    £££ - niezalogowany 2021-05-26 14:41:30

    Niech miejsca pracy tworzą w P-ślu dla ludzi a nie tylko dla pisowców posady człowiek bez znajomości nie ma szans na pracę tutaj dosyć już tych waszych bzdur i propagandy wkółko to samo..Nie widać wogóle efektów tego sukcesu w P-ślu..Statystyki bezrobocia w P-ślu proszę zobaczyć a później z takimi informacjami co będzie za 20 lat jaki dobrobyt z tego będzie!Człowiek z tego zdjęcia zajmuje posady dla 10 osób podziel się ze mną dobry człowieku JEDNĄ chociaż! :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama