Reklama

Widzę, że jest czarne. Mówią mi, że jest białe

Każda partia, każde ugrupowanie, każda ekipa rządząca onegdaj i obecnie ma swoją wizję, swoich ludzi, swoje priorytety. To zrozumiałe. Zniesmaczony jestem czym innym. Czymś, co bezpośrednio wiąże się ze mną: widzę, że coś jest czarne, a ktoś na siłę próbuje mnie przekonać, że jestem źle nastawiony, przekorny lub mało rozgarnięty i mówi, że jest białe.

Opracowali nam rating. Ponoć za nasze pieniądze. Złoty padł na łeb. Pewnego dnia na ulicy Mickiewicza musiałem zatrzymać swój samochód przed przejściem dla pieszych, bo zapaliło się czerwone światło . Skierowałem wzrok na tablicę elektroniczną zawieszoną nad jednym z najstarszych przemyskich kantorów i włosy mi stanęły dęba. 1 euro – 4,54 zł, 1 dolar – 4,17 zł, 1 frank szwajcarski – 4,10 zł. Mówią mi jednak, że nic się nie dzieje.
Innego dnia, całkiem niedawno, odwiedziłem jeden z wielkopowierzchniowych sklepów w Przemyślu. Sieci, która jako jedna z kilkunastu zapłaci większe podatki, aby mógł m.in. ruszyć program 500+. Czekam tylko, kiedy papier toaletowy, serek ziarnisty, jabłka czy pomarańcze zdrożeją. Bo nie mam wątpliwości, że żadna z sieciówek nie będzie się cackać z takim szarakiem jak ja i pozostawi ceny na dotychczasowym poziomie.
Mówią mi, że nic się nie stanie, jeśli wzrośnie stawka podatku bankowego. Po nosie dostanie kto? Oczywiście klient banku. Nie mam wątpliwości, że takie organizacje jak banki będą się rozczulać nad takim szarakiem jak ja. Trudniej będzie wziąć kredyt, znacznie wzrosną kwoty rat tego już zaciągniętego.
Chyba nie tak to miało wyglądać?

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-02-01 20:25:42

    >>Chyba nie tak to miało wyglądać?<< Panie Redaktorze - czyżby był Pan aż tak (sorry) naiwny, że naprawdę wierzył że teraz będzie lepiej? Czyżby nie wiedział Pan, że ministrem ..... będzie gość wywalony kilka lat temu z urzędu za nieudolność i zdradę tajemnicy służbowej? Czyżby nie wiedział Pan, że ministrem .... będzie gość z "niepełnym wykształceniem prawniczym"?Czyżby nie wiedział Pan, że ministrem ....będzie potencjalny pacjent ...... ? Czyżby nie wiedział Pan, że pewien były minister tak nogami przebierał aby znowu objąć to swoje "prywatne" ministerstwo  bo już nie mógł się doczekać kiedy skończy to co zaczął wyprawiać swego czasu z ojcem-dyrektorem i naszymi milionami. Czyżby Pan nie wiedział że naczelnym zadaniem całego rządu będzie zemsta i nic innego? Czyżby....? Czyżby.....? To wszystko przecież było oczywiste - jeżeli to tsunami nie dotarło jeszcze do pańskiej redakcji to jest tylko kwestią czasu. Trzeba zacząć chodzić do właściwego kościoła,  przestawić częstotliwości na jedynie słuszne i na "najwyższym światowym poziomie" media - bo za jakiś czas będzie znowu się Pan dziwił dlaczego ja, dlaczego mnie? Oby już nie zdążyli - tylko tego Panu redaktorowi życzę. Media to czwarta władza – więc działajcie, nie dajcie sobą pomiatać bo Wy to także my - większość normalnych!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2016-02-01 20:33:24

    Oj tam, oj tam fani PISoBOLSZEWI wyją z rozkoszy. Tyle czekali na "dobrą zmianę" że bardzo chętnie zapłacą za nią i jeszcze dorzucą na inne poronione pomysły bezzębnego starca.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pracująca mama - niezalogowany 2016-02-01 22:07:42

    Patrząc na to co się dzieje ja też dochodzę do wniosku że białe jest czarne... mam jedno dziecko , pracujemy z mężem na etatach po 8-10 godzin dziennie , żeby zarobić coś ponad  najniższą średnią krajową i co? Moje dziecko nie jest obywatelem tego państwa i 500zł mu się nie należy. Wyższymi opłatami w bankach, droższymi zakupami w markecie pomożemy rządowi utrzymać cudze  dzieci. W myśl zasady "wszystkie dzieci nasze są". Chętnie pomagam potrzebującym, ale nie lubię jak ktoś usiłuje mnie robić w balona. Niektórzy, nigdy nie skalani pracą  już przeliczają pieniądze jakie otrzymają na czwórkę czy  piątkę dzieci (każde od innego tatusia) . To się nazywa sprawiedliwość społeczna w wykonaniu PiS-u.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości