We wtorek w przemyskim szpitalu przebywało 15 chorych z covid-19. Od kilku dni osoby powyżej 60. roku życia mogą się szczepić kolejną dawką przypominającą.
– Obecnie w naszym szpitalu przebywa 15 chorych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Na szczęście żaden z nich nie wymaga wspomagania oddechu respiratorem. Dla porównania, miesiąc wcześniej mieliśmy 4 zakażonych. Największy wzrost pacjentów z covid-19 odnotowaliśmy w połowie lipca. Należy przy tym zaznaczyć, że mimo odwołania stanu epidemii w Polsce, cały czas są osoby hospitalizowane zakażone koronawirusem – powiedział we wtorek, 26 lipca, Paweł Bugira, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.
Od kilku dni możliwe jest[paywall] szczepienie czwartą dawką szczepionki przeciw covid-19. Mogą z niej skorzystać osoby powyżej 60. roku życia oraz wszyscy, którzy ukończyli 12 lat i mają zaburzoną odporność. Można ją przyjąć co najmniej po 4 miesiącach od poprzedniego szczepienia. Skierowanie na szczepienie zostało wygenerowane automatycznie dla wszystkich, którzy ukończyli 60 lat.
W szczepieniu przypominającym stosowane są wyłącznie szczepionki mRNA firm Pfizer-BioNTech i Moderna. W przemyskim szpitalu szczepienia odbywają się preparatem Pfizera.
– Co istotne, jeśli ktoś przyjął inną szczepionkę podczas wcześniejszego szczepienia, np. J&J lub AstraZeneca, teraz może zaszczepić się Pfizerem jako dawką przypominającą – zaznacza P. Bugira.
Punkt szczepień przeciw covid-19 w szpitalu wojewódzkim na Monte Cassino jest czynny w poniedziałki i środy od 10.00 do 13.00 oraz w piątki od 10.00 do 14.00. Ze względów organizacyjnych zalecana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 16 736 05 00 (pn. – pt. od 7.00 do 14.30) lub 533 325 196 (w godzinach pracy punktu szczepień).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze