Okres świąteczny wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem mieszkańców jak zwykle czuwać będzie policja. Zmotoryzowani muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami. – Drogi to nie miejsce na brawurę – przestrzegają funkcjonariusze.
Od dzisiaj, 19 bm. do wtorku, 23 bm. podkarpacka policja prowadzić będzie działania prewencyjne pod hasłem „Wielkanoc 2019”, w związku z czym na ulicach miejscowości w regionie przybędzie mundurowych. Kierowcy mogą się spodziewać zwiększonej liczby patroli, a także częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Szczególną uwagę stróżowie prawa zwracać będą na: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Lepiej więc mieć się na baczności. W czasie działań prewencyjnych policjanci będą także mieć baczenie na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.- Wybierając się w podróż, nie zapomnijmy też o sprawdzeniu auta. Pamiętajmy o zasadzie „wolniej znaczy bezpieczniej” – przestrzegają stróże prawa. I najważniejsze, pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu.
Amatorzy zbiorowego i natarczywego oblewania wodą muszą też pamiętać o konsekwencjach prawnych, jakie trzeba będzie ponieść za wszelkie chuligańskie incydenty w tzw. Lany Poniedziałek. W drugi dzień świąt warto w tym względzie zachować umiar i kulturę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak się włączy yanosika to można jej uniknąć :D
Jak się włączy yanosika to można jej uniknąć :D