Reklama

Wielka mobilizacja strażaków ochotników [ZDJĘCIA]


Strażackie reprezentacje z gmin powiatu przemyskiego zmierzyły się 28 września na stadionie Polonii w Przemyślu w ramach XI Eliminacji Powiatowych Międzygminnych Zawodów w Sporcie Pożarniczym Jednostek OSP z terenu powiatu przemyskiego. Była okazja do sprawdzenia własnej kondycji i umiejętności.


Rywalizacji pomiędzy jednostkami OSP, nad którą czuwali Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przemyślu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, jak zawsze towarzyszyły wyjątkowe emocje i wspaniały doping. Przebieg zawodów w barwny sposób relacjonował druh Andrzej Atamańczuk, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przemyślu. Łącznie wystartowało w nich 10 drużyn z sześciu gmin (Birczy, Krasiczyna, Fredropola, Orłów, Przemyśla i Żurawicy). Był to nie tylko sprawdzian wyszkolenia jednostek, ale również tego, jak strażacy ochotnicy poradziliby sobie w sytuacji realnego zagrożenia. Na stadionie 150 druhen i druhów zmierzyło się w takich konkurencjach, jak bieg w sztafecie z przeszkodami i ćwiczenie bojowe, w których mogli oni się wykazać zaangażowaniem i świetnym współdziałaniem. Zaprezentowali wysoki stopień umiejętności i dobre przygotowanie do działań ratowniczych. Niemniej jednak jak zawsze znalazły się reprezentacje, które z wyzwaniami poradziły sobie najlepiej. Pierwsze miejsca na podium w ocenie Komisji Sędziowskiej z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu wśród drużyn męskich zajęła reprezentacja OSP Bolestraszyce, drugie – OSP Wyszatyce, a trzecia lokata należała do OSP Kupiatycze. Kolejne miejsca przypadły w udziale: OSP Niziny, OSP Ujkowice, OSP Krasiczyn i OSP Kuźmina.

Wśród drużyn kobiecych triumfowały druhny z Nizin. Po nich uplasowały się kolejne damskie drużyny z Wyszatyc i Kupiatycz. Jeśli chodzi o młodzieżowe[paywall] drużyny pożarnicze, w kategorii chłopców laur zwycięstwa należał do Nizin. Na dalszych pozycjach uplasowały się kolejno młodzieżowe reprezentacje chłopców z OSP Kuźmina, OSP Kniażyce i OSP Orzechowce. Natomiast wśród dziewcząt wystartowała tylko jedna drużyna – z miejscowości Niziny. I tym samym zdobyła sobie pierwszą lokatę. Wszystkim uczestnikom należą się brawa. Dali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepsze czasy. Udanego startu gratulowała im starosta powiatu przemyskiego Bożena Ryczan, która – objęła wydarzenie patronatem honorowym, podobnie jak prezydent Przemyśla W. Bakun i wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek, który jednocześnie pełnił rolę głównego gospodarza zawodów. Wszyscy zwycięzcy w poszczególnych grupach otrzymali: puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Reklama

SPONSORZY WYDARZENIA

Głównym sponsorem nagród był Sklep Castorama Przemyśl. Pozostali sponsorzy to: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przemyślu, starosta przemyski, firma Euroterm TGS sp. z o.o. Przemyśl, prezydent miasta Przemyśla, Nadleśnictwo Krasiczyn, Nadleśnictwo Bircza oraz Firma Dmuchańce Przemyśl. Posiłki zapewniła natomiast gmina Fredropol.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/10/2025 11:11
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama