Już 8 października (najbliższa sobota, g. 18) Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na pierwszą transmisję spektakli nowojorskiego teatru The Metropolitan Opera w jakości HD.
Zainteresowani będą mogli obejrzeć „Tristiana i Izoldę” – poruszający dramat muzyczny R. Wagnera, opowiadający historię miłości silniejszej niż wszelkie zobowiązania, przysięgi, a nawet śmierć, która przyobleczona została w niezwykłą muzykę.
Inscenizację w ujęciu Mariusza Trelińskiego można było obejrzeć już w czerwcu br. w Warszawie. W obsadzie nowojorskiego spektaklu znajdą się gwiazdy najwyższego formatu: m.in. Nina Stemme i René Pape. Amerykańska premiera przedstawienia to ogromny sukces polskiego reżysera. W Przemyślu tym wydarzeniem zainaugurowany zostanie jesienny cykl „Transmisje i retransmisje w kinie Centrum”. W ramach przedsięwzięcia będzie można, nie ruszając się z miasta, uczestniczyć w wielu znaczących projektach kulturalnych. Przemyskie CK w październiku, listopadzie i grudniu będzie transmitować spektakle baletowe z Teatru Bolszoj w Moskwie, opery z nowojorskiej The Metropolitan Opera, przedstawienia teatralne z londyńskiego Royal National Theatre, a także wystawy najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze