Reklama

Wielkie emocje na macie w Pawłosiowie [ZDJĘCIA]


Zakończyła się kolejna odsłona Ligi Aikido i Ju-Jitsu, która na stałe już wpisała się w kalendarz imprez sportowych w regionie. Organizatorem wydarzenia było Autonomiczne Zrzeszenie Combat Aikido.


Sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Pawłosiowie gościła młodych adeptów sztuk walki z południowej Polski. – Turniej ma na celu bezpieczne wdrażanie zawodników we współzawodnictwo sportowe w ramach aikido i ju-jitsu – wytłumaczył trener Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido Wiesław Pikor.

Rywalizacja odbywała się w widowiskowych formułach – od technicznego open kata (pokazy samoobrony aikido w parach) przez grappling, aż po dynamiczne potyczki soft stick fight w systemie semi-contact. Na szczególną uwagę zasługuje postawa debiutantów z grupy „Pierwszy krok”. Sukces imprezy nie byłby możliwy bez wieloletniego wsparcia wójta gminy Pawłosiów Mariusza Reń oraz osobistego zaangażowania dyrektora pawłosiowskiego zespołu szkół Sławomira Zielińskiego.

Reklama

Pucharami za wybitną technikę, punkty i wszechstronność wyróżnieni zostali – z klubów combat aikido Jarosław i Pawłosiów: Cancan Lee Jia Chang, Antoni Sabat, Franciszek Korda, Radosław Wysocki, Patrycja Trojniak, Lena Motyka, Matylda Sikora oraz Filip Szpunar, z klubu combat aikido Laszki – Natalia Pazyniak, z klubu combat aikido Radymno – Julia Kolbuszowska oraz z klubów ju-jitsu z Rzeszowa: Krzysztof Bernat oraz Tymon Czekaj.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/05/2026 09:28
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama