Zakończyła się kolejna odsłona Ligi Aikido i Ju-Jitsu, która na stałe już wpisała się w kalendarz imprez sportowych w regionie. Organizatorem wydarzenia było Autonomiczne Zrzeszenie Combat Aikido.
Sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Pawłosiowie gościła młodych adeptów sztuk walki z południowej Polski. – Turniej ma na celu bezpieczne wdrażanie zawodników we współzawodnictwo sportowe w ramach aikido i ju-jitsu – wytłumaczył trener Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido Wiesław Pikor.
Rywalizacja odbywała się w widowiskowych formułach – od technicznego open kata (pokazy samoobrony aikido w parach) przez grappling, aż po dynamiczne potyczki soft stick fight w systemie semi-contact. Na szczególną uwagę zasługuje postawa debiutantów z grupy „Pierwszy krok”. Sukces imprezy nie byłby możliwy bez wieloletniego wsparcia wójta gminy Pawłosiów Mariusza Reń oraz osobistego zaangażowania dyrektora pawłosiowskiego zespołu szkół Sławomira Zielińskiego.
Pucharami za wybitną technikę, punkty i wszechstronność wyróżnieni zostali – z klubów combat aikido Jarosław i Pawłosiów: Cancan Lee Jia Chang, Antoni Sabat, Franciszek Korda, Radosław Wysocki, Patrycja Trojniak, Lena Motyka, Matylda Sikora oraz Filip Szpunar, z klubu combat aikido Laszki – Natalia Pazyniak, z klubu combat aikido Radymno – Julia Kolbuszowska oraz z klubów ju-jitsu z Rzeszowa: Krzysztof Bernat oraz Tymon Czekaj.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze