Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu organizuje finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Tę rolę wyznaczyła placówce Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
XLVI edycja olimpiady przebiega w 3 etapach, zaś jej finał planowany jest na 23 i 24 lutego 2023 roku (aula w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu).
Przebiegać będzie w 7 kategoriach: elektrycznej, teleinformatycznej, elektronicznej, mechatronicznej, elektroniki i informatyki medycznej, informatycznej oraz automatycznej.
Przewiduje się, że w finale weźmie udział ok. 130 najlepszych uczniów z całej Polski oraz ponad 50 opiekunów.
Organizacja finału to też okazja do promocji nie tylko powiatu, ale i całego województwa. Największe firmy w Polsce zwykle wykazują wielkie zainteresowanie najzdolniejszymi uczniami w tych, potrzebnych dla rozwoju gospodarki, dziedzinach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze