Reklama

Wielkie wyróżnienie dla burmistrza Grzegorzaka

Burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak został powołany na nowego członka Rady ds. Samorządu Terytorialnego, instytucji podległej prezydentowi RP. Nominację odebrał 22 października br. w Belwederze.

Prezydent RP Andrzej Duda 26-osobową Radę do spraw Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju powołał do życia 31 maja br.

Do jej zadań należy: przygotowywanie opinii i ekspertyz dla prezydenta RP, przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego, wspieranie[paywall] działań prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego oraz edukacja i promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego.


Przewodniczącym rady jest Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, a w jej skład weszły pod koniec maja dwie osoby z Podkarpacia – marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezydent Stalowej Woli Lucjan Nadbereżny.

Reklama

Nowe powołania

22 października br. członkowie rady debatowali w Belwederze o nowych przepisach z dziedziny ochrony przyrody oraz o gospodarowaniu odpadami z perspektywy jednostek samorządu terytorialnego.

Wcześniej zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP minister Piotr Ćwik wręczył w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy uroczyste listy gratulacyjne, dotyczące powołania nowych członków rady. Zostali nimi: prezydent Chełma Jakub Banaszek, burmistrza miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak.

Już w jego obecności członkowie rady omawiali m.in. założenia planowanych zmian przepisów ustawowych, regulujących funkcjonowanie parków narodowych czy debatowali nad gospodarowaniem odpadami w odniesieniu do jednostek samorządu terytorialnego.

Jak poinformowała rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz, jeszcze tego samego dnia starosta przemyski Jan Pączek i przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski skierowali do J. Grzegorzaka list gratulacyjny, życząc powodzenia i wyrażając przekonanie, że jego głos w Radzie ds. Samorządu Terytorialnego będzie głosem wszystkich samorządowców z powiatu przemyskiego i całego regionu.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama