Burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak został powołany na nowego członka Rady ds. Samorządu Terytorialnego, instytucji podległej prezydentowi RP. Nominację odebrał 22 października br. w Belwederze.
Prezydent RP Andrzej Duda 26-osobową Radę do spraw Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju powołał do życia 31 maja br.
Do jej zadań należy: przygotowywanie opinii i ekspertyz dla prezydenta RP, przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego, wspieranie[paywall] działań prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego oraz edukacja i promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego.
Przewodniczącym rady jest Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, a w jej skład weszły pod koniec maja dwie osoby z Podkarpacia – marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezydent Stalowej Woli Lucjan Nadbereżny.
22 października br. członkowie rady debatowali w Belwederze o nowych przepisach z dziedziny ochrony przyrody oraz o gospodarowaniu odpadami z perspektywy jednostek samorządu terytorialnego.
Wcześniej zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP minister Piotr Ćwik wręczył w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy uroczyste listy gratulacyjne, dotyczące powołania nowych członków rady. Zostali nimi: prezydent Chełma Jakub Banaszek, burmistrza miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak.
Już w jego obecności członkowie rady omawiali m.in. założenia planowanych zmian przepisów ustawowych, regulujących funkcjonowanie parków narodowych czy debatowali nad gospodarowaniem odpadami w odniesieniu do jednostek samorządu terytorialnego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze