Reklama

Wigilijne spotkanie żołnierzy Garnizonu Przemyśl [ZDJĘCIA]


17 grudnia br. – na zaproszenie dowódcy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a zarazem dowódcy Garnizonu Przemyśl – w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu odbyło się wigilijne spotkania żołnierzy, które stało się okazją do wspólnego świętowania oraz refleksji nad mijającym rokiem.


W spotkaniu uczestniczyli żołnierze różnych jednostek wojskowych Garnizonu Przemyśl oraz m.in.: starosta przemyski Bożena Ryczan, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin, Piotr Pilch, dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Jan Jarosz oraz syn mjr Alicji Wnorowskiej – patronki 201. przemyskiego batalionu obrony pogranicza.

Uroczystość rozpoczęła się od modlitwy ekumenicznej kapelanów wyznań chrześcijańskich, którzy podkreślili wymowę świąt Bożego Narodzenia. Potem rozpoczęła się wspólna wigilia, podczas której zebrani podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych, w tym m.in.: barszczu, karpia, pierogów oraz innych specjałów.

Reklama

Zastępca Dowódcy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppłk Grzegorz Grzegorzewski w trakcie spotkania opłatkowego powiedział:

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za Waszą codzienną służbę, profesjonalizm i zaangażowanie. Dzięki Wam nasza jednostka jest silna nie tylko wyszkoleniem, ale przede wszystkim ludźmi, którzy ją tworzą. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu spokój, radość oraz czas wytchnienia w gronie najbliższych. Życzę zdrowia, pomyślności oraz bezpiecznej służby w nadchodzącym roku. Niech będzie on czasem sukcesów – zarówno zawodowych, jak i osobistych. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego.

Reklama

Święta Bożego Narodzenia to czas, który pozwala nam na chwilę refleksji, ale także na okazanie sobie wzajemnej życzliwości i wsparcia. Choć w wielu miejscach żołnierze pełnią służbę z dala od swoich bliskich, to w święta tworzą wspólnotę, która łączy ich niezależnie od okoliczności.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/12/2025 08:28
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama