Reklama

„Wiosna... ach to Ty!”, czyli przedświąteczne porządki w gminie Lubaczów

Aż 5 ton odpadów w ramach akcji „Wiosna… ach to Ty” zebrały służby gminne odpowiedzialne za utrzymanie czystości. To była pierwsza z trzech inicjatyw związanych z przedświątecznymi porządkami.

Ta niezwykle pożyteczna i potrzebna akcja odbywa się na terenie gminy Lubaczów już od kilku lat. I za każdym razem przynosi wymierne efekty. W tym roku zaczęła się od zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która miała[paywall] miejsce 6 marca br.

Mieszkańcy oddali łącznie do utylizacji około 5 ton tych odpadów. Sprzęt został ułożony na paletach i zabezpieczony folią. 12 marca br. został odebrany przez specjalistyczną  firmę.

Można powiedzieć: w grupie siła. Władze gminy Lubaczów dziękują wszystkim mieszkańcom za włączenie się do zbiórki elektroodpadów, a radnym i sołtysom za jej zorganizowanie i koordynowanie w sołectwach.

Reklama

Ale to nie koniec. To była pierwsza część z zaplanowanych działań. W dniu ukazania się tego numeru, 17 marca br., rozpoczęła się zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie całej gminy, a 19 marca br. planowana jest likwidacja dzikich wysypisk.

– Zachęcamy wszystkich do zgłaszania do naszego urzędu informacji o odpadach zalegających w lasach i na terenach zielonych. O kolejnych etapach wiosennych porządków będziemy informować na bieżąco – usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy w Lubaczowie. Zgłaszać takie miejsca można osobiście lub pod numerem telefonu 16 632 16 84 wew. 19.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości