Aż 5 ton odpadów w ramach akcji „Wiosna… ach to Ty” zebrały służby gminne odpowiedzialne za utrzymanie czystości. To była pierwsza z trzech inicjatyw związanych z przedświątecznymi porządkami.
Ta niezwykle pożyteczna i potrzebna akcja odbywa się na terenie gminy Lubaczów już od kilku lat. I za każdym razem przynosi wymierne efekty. W tym roku zaczęła się od zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która miała[paywall] miejsce 6 marca br.
Mieszkańcy oddali łącznie do utylizacji około 5 ton tych odpadów. Sprzęt został ułożony na paletach i zabezpieczony folią. 12 marca br. został odebrany przez specjalistyczną firmę.
Można powiedzieć: w grupie siła. Władze gminy Lubaczów dziękują wszystkim mieszkańcom za włączenie się do zbiórki elektroodpadów, a radnym i sołtysom za jej zorganizowanie i koordynowanie w sołectwach.
Ale to nie koniec. To była pierwsza część z zaplanowanych działań. W dniu ukazania się tego numeru, 17 marca br., rozpoczęła się zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie całej gminy, a 19 marca br. planowana jest likwidacja dzikich wysypisk.
– Zachęcamy wszystkich do zgłaszania do naszego urzędu informacji o odpadach zalegających w lasach i na terenach zielonych. O kolejnych etapach wiosennych porządków będziemy informować na bieżąco – usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy w Lubaczowie. Zgłaszać takie miejsca można osobiście lub pod numerem telefonu 16 632 16 84 wew. 19.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze