Pierwsze i drugie miejsce zdobyli młodzi aktorzy amatorzy z grupy teatralnej działającej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu podczas Minifestiwalu Teatralnego „Kacperek” #zostanwdomu.
Z oczywistych względów, czyli panującej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i związanych z nią obostrzeń, działania teatralne nie odbywają się w tradycyjnej formie. Co nie znaczy, że ich nie ma. Znakomitym przykładem jest młodzież z grupy teatralnej przemyskiego II LO, prowadzonej przez Rafała Paśkę[paywall]. – Cały czas pracujemy na warsztatach online, między innymi z aktorem Kamilem Dobrowolskim, realizując słuchowiska. Powstają też teksty piosenek o teatrze – wyliczył R. Paśko.
W maju br. ekipa z „Morawy” wzięła udział w Minifestiwalu Teatralnym „Kacperek” #zostańwdomu, zorganizowanym przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki i Teatr „Kącik”. I to z jakim efektem! Komisja artystyczna w składzie: Marzena Stęc (artysta plastyk; instruktor JOKiS), Justyna Wota (teatrolog, instruktor Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej) oraz Paweł Sroka (aktor Teatru Przedmieście; instruktor teatralny JOKiS) po obejrzeniu 12 działań teatralnych w wykonaniu dzieci i młodzieży przyznała projektom z II LO w Przemyślu I i II nagrodę. 1. miejsce otrzymała Julia Słociak z klasy medialnej 2b za inteligentny, przemyślany scenariusz, precyzyjny montaż scen i świetnie połączoną narrację z muzyką w spektaklu „Koncert życia”. 2. miejsce przypadło grupie teatralnej z klasy medialnej 1h za oryginalną formę spektaklu „W duecie” oraz sprawne wykorzystanie medialnych środków przekazu. I co ważne: odkrywanie nowych obszarów improwizacji aktorskich w przestrzeni. Grupa wystąpiła w składzie: Magdalena Gromek, Karolina Kozioł, Weronika Orłów, Gabriela Siwak, Michał Józefaciuk i Jakub Wróbel.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo Rafał!!!!