– Chętnie pójdziemy i pomożemy w sądzie każdemu z urzędników, który zostanie bezpodstawnie zwolniony z pracy. To nie jest czas na polowanie na czarownice – powiedział podczas konferencji prasowej w siedzibie NSZZ Solidarność „Ziemia Przemyska” jej szef Szymon Wawrzyszko.

fot.Mariusz Godos
Skład uczestników konferencji był dość oryginalny. Od lewej: szef przemyskiej „Solidarności” Szymon Wawrzyszko, prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski, były radny PiS Stanisław Surma oraz przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 5 „Salezjańskie” Halina Kasyan.
Skład osobowy uczestników konferencji był dość oryginalny. Obok szefa przemyskiej „Solidarności” zasiadła przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 5 „Salezjańskie” Halina Kasyan, prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski i były radny PiS Stanisław Surma. Głównym tematem były wydarzenia, które działy się i dzieją się po 34. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Cała czwórka wyraziła swój zdecydowany sprzeciw wobec praktyk, które są stosowane[paywall]. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydarzenia, rozgrywające się wokół nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego.
– Zmiany, które zaszły w radzie miejskiej, wywołały gorszącą falę agresji słownej wymierzonej w radnych PiS, Regii Civitas i SLD, a w szczególności w nowego przewodniczącego rady. To przekroczyło już wszelkie normy i granice dobrych obyczajów. Atak personalny, jakim dotknięty został Maciej Kamiński, jest nie tylko nieuprawniony, ale i niesprawiedliwy – powiedział szef NSZZ Solidarność „Ziemia Przemyska” Sz. Wawrzyszko. – Atak dotknął nie tylko jego, ale i jego rodzinę i bliskich. Poruszanie kwestii prywatnych, jak widać, jest najlepszym sposobem na wzbudzenie negatywnych emocji. Nie możemy akceptować takich zachowań – dodał.
Podobnego zdania był R. Miłoszewski. – Mówimy stanowcze „nie” mowie nienawiści. Szkalowaniu i agresji słownej. Nikt nie popełnił żadnego przestępstwa. Nikt nie został skazany. Zamiast tego apeluję do wszystkich radnych i prezydenta o pomoc kupcom. Tym powinniście się zająć! Radni zostali po to wybrani, aby pracować dla miasta, a nie załatwiać swoje partykularne interesy – stwierdził.
– Jako były samorządowiec, a obecnie działacz społeczny, mam wiele sygnałów od ludzi, że to, co się dzieje w naszym samorządzie, jest nienormalne. Sprzeciwiamy się agresji i kłamstwom. Wulgarne wpisy, zastraszanie i groźby – do czego to prowadzi? To nie do pomyślenia. Oceniajmy ludzi po tym, co zrobili dla tego miasta. Przewodniczący Kamiński zrobił bardzo wiele. Nie wyobrażam sobie rady bez niego. Jest mi wstyd za niektórych radnych i to oni powinni się zachować honorowo i oddać mandaty za swoje niegodne zachowanie. Jestem także oburzony próbą zwolnienia pani kierownik Iwony Skrzypek. Potępiam zachowanie prezydenta miasta, który bez żadnych postaw prawnych usiłuje się pozbyć dobrego pracownika – powiedział S. Surma.
– Pan Kamiński znakomicie pracuje na rzecz mieszkańców. Poziom jego znieważania przekroczył wszelkie granice. Apeluję do osób, zwłaszcza z tytułami naukowymi, o zaprzestanie tak wulgarnych, mijających się z prawdą oskarżeń. Zaczęliśmy już zbieranie podpisów w obronie pana Kamińskiego – dopowiedziała H. Kasjan.
Szef „Solidarności” zapewnił, że jeśli w dalszym ciągu będą czystki w urzędzie, bez żadnych podstaw prawnych, murem staną w obronie takich osób. – Nie znam powodów, którymi kierują się władze miasta przy rozwiązywaniu umów o pracę z niektórymi urzędnikami. Jeżeli jedynym, być może ukrytym, jest ich przynależność do takiego czy innego ugrupowania, czy formuła zemsty za zmianę układu sił w radzie miejskiej, jest to nie do przyjęcia. Taka forma wyczyszczenia stanowisk tylko dlatego, że na przykład osoby te zostały przyjęte do pracy przez wcześniejsze władze, jest dyskryminacją i mam nadzieję, że zgłoszą się one do nas. Że podejmą walkę w obronie swoich praw przed sądem. My im w tym chętnie pomożemy! – zapewnił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Establishment Pszenno bazarowy, a wziąć się do roboty, a nie wpieprzac się w funkcjonowanie urzędu, Rysiu sprzedawaj gary, tylko menadzerze bazarowy.
"Zespół zgrany - trąbka, bombka i organy"
Pisiorskich urzędników mi nie żal. Niech ich Bakun przepędzi na cztery wiatry!
Prawdziwe towarzystwo wzajemnej adoracji.To juz nawet nie jest komiczne ale żałosne jak takie towarzystwo bedzie broniło urzędników,gdzie każdy z nich przerasta intelektualnie swoich "obrońców"Ale trzeba przyznac,ze zaczynają sie prawdziwe jaja gdzie byle dupek bedzie dyktował Panu Prezydentowi komu ma ufac i dobierać sobie na współpracowników.A zwolnienia to norma .To nasze czyli miejskie pieniądze,które powierzono P.Prezydentowi a nie byle jakiemu towarzystwu wzajemnej adoracji czekającym na ochłapy
O ile mi wiadomo Solidarność reprezentuje zbiorowe interesy pracowników a nie pojedynczych wpisując się tym samym w polityczny spór. A Ruchu? Dopiero popierał platformę a teraz ciągnie "łaskę" Kamińskiemu?
Kamiński właściwie gdzie jest dyrektorem? Pozuje do zdjęć wszędzie tylko nie w WORD w godzinach pracy.
ja tez nie mam czym placic cienko jest ...dac namiary abyscie mi pomogli bo chca mnie zwolnic
Bo praca towarzysza dyrektora jest lepsza niż twoja i czas pracy towarzysza również jest lepszy niż twój. Dlatego z piosenką na ustach "...pojawiam się i znikam .." objawia się w trzech postaciach w kilku miejscach.
Trzeba przyznać że Rysio garnkotłuk zawsze dobrze wychodzi na zdjęciu. Pozdrawiam
Dostaniecie po 500+ na otarcie łez i zasiłek z PUP
Biznesmen jaki ładny Nick.Nie znaczący nic,kryjąca się osoba która lubi obrażać,siejąc pogardę w stosunku do pracy!!! Przedstaw się z imienia i nazwiska pokaż się i wtedy ktoś zweryfikuje osobę , pracę ,wykształcenie,pochodzenie,wygląd tak jak to ma miejsce tutaj.I jak wtedy poczujesz się ? Jak będziesz atakowany?
Pjoter,jakbyś nie nosił tej maski,to ona chroni tak przed koronawirusem,jak dziurawy kondon przed niechcianą ciążą.
Związki zawodowe to patologia. Zarząd dba wyłącznie o sibie. Lenie i nieudacznicy liczący tylko składki członków związku. Tak jest w jednej firmie państwowej, która ma monopol na usługi.
W tym roku obchodzic bedziemy 40 lat od powstania Solidarnosci",ale tej właściwej bo ta to jest przyszywana i nie ma nic wspólnego z tamtym okresem.Ta to nawet nie umie zorganizować odpowiednio corocznej uroczystosci 31 sierpnia.Po Mszy Sw. Poczty Sztandarowe przemykaja jeden za drugim chodnikiem przez most co dla mnie jest nie pojete.Sami nieudacznicy.
Hahahaahhahaha1. Surma - pisowiec2. Kasyan - marionetka Kamińskiego z osiedla3. Wawrzyszko - pisowski związkowiec, którego Kamiński ma w kieszeni4. Miłoszewski - tam gdzie władza i onŚwiat się kończy !!!!!!!
A Miki kim jest? Może Myszką Miki postacią fikcyjną z bajeczki.I takie bajeczki nam tutaj opisuje.Tylko że Myszka Miki w bajeczce jest postacią lubianą, pozytywną nie obrażającą nikogo.A tutaj brzydkie słownictwo nam opisuje.Oj nie ładnie Miki nie ładnie.
Solidarność nie ma nic wspólnego z SOLIDARNOŚCIĄ z lat 80. Jest typową przybudówką partyjną. Kiedyś AWS teraz PiS.Można śmiało powiedzieć, że spełnia rolę "CRZZ" wobec PZPR.
Establishment Pszenno bazarowy, a wziąć się do roboty, a nie wpieprzac się w funkcjonowanie urzędu, Rysiu sprzedawaj gary, tylko menadzerze bazarowy.
"Zespół zgrany - trąbka, bombka i organy"
Pisiorskich urzędników mi nie żal. Niech ich Bakun przepędzi na cztery wiatry!