Reklama

Władze „Solidarności” chcą bronić zwalnianych urzędników

– Chętnie pójdziemy i pomożemy w sądzie każdemu z urzędników, który zostanie bezpodstawnie zwolniony z pracy. To nie jest czas na polowanie na czarownice – powiedział podczas konferencji prasowej w siedzibie NSZZ Solidarność „Ziemia Przemyska” jej szef Szymon Wawrzyszko.


fot.Mariusz Godos
Skład uczestników konferencji był dość oryginalny. Od lewej: szef przemyskiej „Solidarności” Szymon Wawrzyszko, prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski, były radny PiS Stanisław Surma oraz przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 5 „Salezjańskie” Halina Kasyan.

Skład osobowy uczestników konferencji był dość oryginalny. Obok szefa przemyskiej „Solidarności” zasiadła przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 5 „Salezjańskie” Halina Kasyan, prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski i były radny PiS Stanisław Surma. Głównym tematem były wydarzenia, które działy się i dzieją się po 34. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Cała czwórka wyraziła swój zdecydowany sprzeciw wobec praktyk, które są stosowane[paywall]. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydarzenia, rozgrywające się wokół nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego.

Reklama

– Zmiany, które zaszły w radzie miejskiej, wywołały gorszącą falę agresji słownej wymierzonej w radnych PiS, Regii Civitas i SLD, a w szczególności w nowego przewodniczącego rady. To przekroczyło już wszelkie normy i granice dobrych obyczajów. Atak personalny, jakim dotknięty został Maciej Kamiński, jest nie tylko nieuprawniony, ale i niesprawiedliwy – powiedział szef NSZZ Solidarność „Ziemia Przemyska” Sz. Wawrzyszko. – Atak dotknął nie tylko jego, ale i jego rodzinę i bliskich. Poruszanie kwestii prywatnych, jak widać, jest najlepszym sposobem na wzbudzenie negatywnych emocji. Nie możemy akceptować takich zachowań – dodał.

Podobnego zdania był R. Miłoszewski. – Mówimy stanowcze „nie” mowie nienawiści. Szkalowaniu i agresji słownej. Nikt nie popełnił żadnego przestępstwa. Nikt nie został skazany. Zamiast tego apeluję do wszystkich radnych i prezydenta o pomoc kupcom. Tym powinniście się zająć! Radni zostali po to wybrani, aby pracować dla miasta, a nie załatwiać swoje partykularne interesy – stwierdził.

Reklama

– Jako były samorządowiec, a obecnie działacz społeczny, mam wiele sygnałów od ludzi, że to, co się dzieje w naszym samorządzie, jest nienormalne. Sprzeciwiamy się agresji i kłamstwom. Wulgarne wpisy, zastraszanie i groźby – do czego to prowadzi? To nie do pomyślenia. Oceniajmy ludzi po tym, co zrobili dla tego miasta. Przewodniczący Kamiński zrobił bardzo wiele. Nie wyobrażam sobie rady bez niego. Jest mi wstyd za niektórych radnych i to oni powinni się zachować honorowo i oddać mandaty za swoje niegodne zachowanie. Jestem także oburzony próbą zwolnienia pani kierownik Iwony Skrzypek. Potępiam zachowanie prezydenta miasta, który bez żadnych postaw prawnych usiłuje się pozbyć dobrego pracownika – powiedział S. Surma.

– Pan Kamiński znakomicie pracuje na rzecz mieszkańców. Poziom jego znieważania przekroczył wszelkie granice. Apeluję do osób, zwłaszcza z tytułami naukowymi, o zaprzestanie tak wulgarnych, mijających się z prawdą oskarżeń. Zaczęliśmy już zbieranie podpisów w obronie pana Kamińskiego – dopowiedziała H. Kasjan.

Reklama

Pomogą w walce

Szef „Solidarności” zapewnił, że jeśli w dalszym ciągu będą czystki w urzędzie, bez żadnych podstaw prawnych, murem staną w obronie takich osób. – Nie znam powodów, którymi kierują się władze miasta przy rozwiązywaniu umów o pracę z niektórymi urzędnikami. Jeżeli jedynym, być może ukrytym, jest ich przynależność do takiego czy innego ugrupowania, czy formuła zemsty za zmianę układu sił w radzie miejskiej, jest to nie do przyjęcia. Taka forma wyczyszczenia stanowisk tylko dlatego, że na przykład osoby te zostały przyjęte do pracy przez wcześniejsze władze, jest dyskryminacją i mam nadzieję, że zgłoszą się one do nas. Że podejmą walkę w obronie swoich praw przed sądem. My im w tym chętnie pomożemy! – zapewnił.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Biznesmen - niezalogowany 2020-06-25 16:40:19

    Establishment Pszenno bazarowy, a wziąć się do roboty, a nie wpieprzac się w funkcjonowanie urzędu, Rysiu sprzedawaj gary, tylko menadzerze bazarowy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-06-25 17:13:43

    "Zespół zgrany - trąbka, bombka i organy"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    goscx - niezalogowany 2020-06-25 17:16:15

    Pisiorskich urzędników mi nie żal. Niech ich Bakun przepędzi na cztery wiatry!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama