Reklama

Włodzimierz Bodnar nie ustępuje w batalii o amantadynę

24/11/2020 18:15

Przemyski pulmonolog kontynuuje swoją walkę o uznanie skuteczności stosowanej przez niego metody leczenia zakażenia koronawirusem. 17 listopada poinformował o pojawieniu się wzmianki o amantadynie w prestiżowym czasopiśmie Nature. 20 listopada wypowiadał się na konferencji zorganizowanej w Sejmie RP. 23 listopada podał, że lek, który stosuje, inaktywuje wirusa w ciągu 24 – 48 godzin.

Mimo sceptycyzmu części środowiska lekarskiego oraz groźby wszczęcia postępowania przez Naczelną Izbę Lekarską Włodzimierz Bodnar nie ustaje w swojej misji przekonania decydentów politycznych i świata nauki o skuteczności opracowanej przez niego metody leczenia COVID-19[paywall].

Amantadyna w Nature

17 listopada W. Bodnar na profilu swojej przychodni stwierdził, że czas negacji się skończył, wyrażając jednocześnie gotowość do prowadzenia zakrojonych na szeroką skalę badań mających na celu udowodnienie skuteczności jego metody. Jednocześnie pulmonolog poinformował, że prestiżowe czasopismo Nature wymieniło amantadynę jako środek, który może blokować rozwój wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. „Jeśli teraz ktoś ośmieliłby się nadal kwestionować cokolwiek w kwestii amantadyny, to znaczyłoby równie dobrze, że kwestionuje istnienie podwójnej helisy DNA, bowiem Watson i Crick właśnie w Nature opublikowali wyniki swoich badań w tym temacie” – pisał na jednym z portali społecznościowych W. Bodnar.

Reklama

Lekarz w Sejmie

W trzy dni potem o swoich doświadczeniach w leczeniu COVID-19 mówił w Sejmie RP. Pojawił się tam na zaproszenie posła Konfederacji Dobromira Sośnierza. – Polski rząd szuka daleko tego, co być może jest blisko. Być może polskie państwo nie pomaga w tym, a nawet przeszkadza. Doktor Bodnar od wielu miesięcy próbuje zwrócić uwagę polskiego rządu na swoją terapię. Do tej pory bezskutecznie – zapowiadał przemyskiego lekarza poseł. – Ten lek jest znany od wielu lat, nie jest to jakieś novum. Praktycznie ma znikome odczyny, czy powikłania z powodu przyjmowania. Do tej pory nie mamy żadnego leku przyczynowego. Całe leczenie na świecie jest tylko leczeniem objawowym. I nie czarujmy się, jeżeli człowiek ma trochę odporności, to przeżyje. Jeżeli nie, to umrze czy ma powikłania. Prowadzę terapię amantadyną. Jest to jedyny lek przyczynowy. Ja prowadzę terapię dodatkową. Nie zabrałem niczego żadnemu lekarzowi, żadnemu profesorowi z leków, które on stosował. Ten lek daje szanse państwu na wyjście z pandemii. Uważam, że Polska ma ogromną szansę, aby pokazać światu, że potrafimy sobie poradzić – mówił na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie RP W. Bodnar. Relacjonował jednocześnie przebieg swoich starań o upowszechnienie terapii amantadyną, które można podsumować jednym cytatem: „odbijałem się jak od betonu”.

COVID-19 w Przemyślu

Wreszcie w poniedziałek W. Bodnar podawał dane potwierdzające skuteczność jego metody. „W Przemyślu śmiertelność w COVID-19 jest o około 33 proc. niższa niż na Podkarpaciu, mimo że społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane i przed pandemią umierało w nim o 16 proc. więcej osób niż na Podkarpaciu” – czytamy w kolejnym z jego wpisów. Jak przekonywał, ma na to wpływ działalność jego przychodni POZ. „Pacjent otrzymujący leczenie amantadyną od razu jest eliminowany z łańcucha epidemiologicznego, w ciągu 24 – 48 godzin poprzez inaktywację wirusa amantadyną. Eliminacja hamuje rozprzestrzenianie się epidemii. Spada liczba powikłań i tym samym śmiertelność. Podanie amantadyny na wczesnym etapie choroby daje szansę na pełny i szybki powrót do zdrowia” – przekonuje  lekarz i można być pewnym, że nie jest to jego ostatnie słowo w wojnie z pandemią.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2020-11-24 18:18:39

    Gratulacje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2020-11-24 18:28:59

    Ostatni z nielicznych lekarzy ,któremu się jeszcze chce leczyć .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-11-24 20:11:02

    Wydaje mi się tudzież doszedłem do takiego wniosku iż ta tzw. amantadyna,  czy jak jej tam,  pomimo szeregu przeciwwskazań oraz skutków ubocznych, może być, jeżeli jest rzeczywiście skuteczna, dużo i jeszcze większym mniejszym złem, jak to, co za niedługo mogą nam wyszykować.ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNA SZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA - STREAMABLE.COMEFEKTY UBOCZNE SZCZEPIONEK PRZECIW SARS-COV-2 - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - PILNE! NIEMIECKI LEKARZ ALARMUJE: ZASZCZEPIĄ NAS JAK BYDŁO! PRZEKRĘT STULECIA?UWAGA! SEJM PRZYJĄŁ PRAWO O STOSOWANIU PRZYMUSU PRZY SZCZEPIENIACH - PRAWY.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama