Rozmowa z Wojciechem Bakunem, prezydentem Przemyśla.
Na ile udało się zrealizować zapowiadany w kampanii program wyborczy?
– Takie pytanie możemy sobie zadać za 4 lata, czyli na zakończenie kadencji. Program, który zapowiadaliśmy i realizujemy, jest zaplanowany na 5 lat. Obecnie realizujemy inwestycje, które[paywall] były rozpoczęte i rozpoczęliśmy kilka nowych. Budżet jest ciągłością i nowy prezydent musi kontynuować pewne działania. Inwestycje, które chcemy realizować, są przez nas planowane, bo w ciągu 3 miesięcy nie postawimy na przykład basenu. On na desce kreślarskiej będzie leżał około roku, bo tyle trwa planowanie.
Proszę wymienić inwestycje, które zainicjował Pan i Pańska administracja? Zaznaczam, że nie chodzi o projekty, które zostały przygotowane wcześniej.
– Pytanie, co oznacza, że zostały przygotowane wcześniej? W szufladach wydziału inwestycji leżą projekty, które były opracowywane 10 lat temu, ale nigdy nie doczekały się realizacji. Nie jest sztuką przygotować 100 projektów „do szuflady”. Sztuką jest przygotować, zorganizować finansowanie projektu, a następnie go zrealizować, rozliczyć i spełnić wszystkie warunki związane z przyznaniem finansowania projektu. Jak wspomniałem we wcześniejszej odpowiedzi, kontynuujemy projekty zapoczątkowane wcześniej, bo nie chcemy doprowadzić do sytuacji jak ze straszącym pawilonem na stoku narciarskim. Rozpoczęliśmy drugi etap przebudowy Zielonego Rynku, w przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa trasy podziemnej oraz rewitalizacja przemyskiego rynku. Złożyliśmy projekty na dofinansowanie przebudowy ulicy Bielskiego, termomodernizację hali sportowej POSiR, złożyliśmy również akces do projektu Rozwój Lokalny w ramach Funduszy Norweskich o wartości do 40 mln zł, w dalszym ciągu negocjujemy warunki przystąpienia do programu Mieszkanie +, ale pracujemy również nad realizacją własnych inwestycji mieszkaniowych zarówno przez PGM jak i w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Często Pan mówi, że zarządzanie finansami miasta w poprzednich kadencjach było złe. Nigdy nie wskazuje pan jednak na konkrety. Więc chciałbym konkretnie - co źle zrobił prezydent Choma i jego współpracownicy oraz radni poprzednich kadencji?
– Wręcz przeciwnie, bardzo często wskazywałem na konkrety w kwestii zarządzania finansami miasta. Wbrew temu co często powtarza się w opinii publicznej, to nie wysokość zadłużenia jest największym problemem, a struktura spłaty tego kredytu. W ostatniej kadencji mimo że spłacono 30 milionów zadłużenia, to nie zrobiono nic w kierunku zoptymalizowania spłat dla kolejnych lat, a można było to zrobić. W chwili obecnej stoimy przed koniecznością spłaty 100 milionów w trakcie kadencji, a możliwości optymalizacji są niewielkie. Znamienne są słowa byłego zastępcy prezydenta, pana Haydera, który podczas sesji o raporcie na temat stanu gminy zaproponował, żebyśmy zaczęli myśleć o wprowadzeniu planu naprawczego, co oznaczałoby praktycznie wstrzymanie wszystkich inwestycji i skupienie się jedynie na spłacie zadłużenia. To najlepiej obrazuje, że poprzednia władza miała świadomość tego w jakim stanie zostawia miasto.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Fakt jedna jest realizowana , widziałem . Lodowisko przed pomnikiem Papieża.
''Tylko kompletni idioci mogą kochać władze, która wszystkich uważa za idiotów'' - Jaroslav Hasek
Wychodzi na to, że połowa Polaków a więc także połowa Przemyślan - to idioci!
Tym waszym życiem to już się żygac chce, szmatławiec pokroju pudelka się zrobił...
Tu nie chodzi o Bakuna czy radnych , wszyscy nic nie wartują. Miały być ewolucyjne i rewolucyjne zmiany a co jest , obraz marazmu i nędzy nie tylko finansowej. Przecież działania Bakuna ograniczyły się do kosmetyki w samym urzędzie miasta, jakieś pozorowane i wymuszone zmiany w 2 czy 3 spółkach miejskich , przecież Bakun porwał się z „motyką na Przemyśl „ sam nie mając kompetencji w zarządzaniu zespołami ludzkimi w tym na szczeblu samorządowym . Pomijam wykształcenie prezydenta , jego staż pracy, ale pytam tu jak wielu , gdzie ten audyt skoro przednik tak źle gospodarzył , wynika z tego że nie było źle skoro zaniechano przynajmniej finansowego bilansu poprzedników i poinformowania wyborców , suwerena. I apeluję rozliczać "wadzę" , osobiście rządy Chomy jako "przem" oceniałem od początku , szczególnie od drugiej kadencji bo wiedziałem że jest źle i tak było. Apelowałem zawsze i wszędzie do Chomy a teraz do Bakuna by wzorować się w działaniu na prezydencie Rzeszowa niemal 80 letnim obecnie T. Ferencu to apele suwerena miał daleko w tyle, podobnie Bakun. Oni władza wiedzą wszystko najlepiej , zaś wyborcy , podobnie jak w wyborach do Sejmu czy prezydenckich są im potrzebni miesiąc przed i miesiąc po , później przez całe lata do następnych wyborów są najczęściej zdziwieni co oni chcą ode mnie , przeważnie nie mają dla ludzi czasu , może kiedyś i zawsze jak Choma tak obecnie Bakun , na nic nie ma pieniędzy. To stała przemyska śpiewka odkąd pamiętam a pamiętam moje miasto obecnie mieścinę od niemal 60 lat ,tak panie Bakun, mogę o Przemyślu opowiedzieć panu wszystko tylko trzeba czasem posłuchać ale na sugestię czy prośbę o naprawę kawałka chodnika czy załatanie ulicy jest odpowiedź jedna , w tym roku nie mamy pieniędzy może na drogi rok , w drugim może na trzeci , a trzeci na czwarty i tak życie w magistracie na foteliku przy nieodłącznym laptopie słodko upływa , miny tak Chomy jak Bakuna zawsze zafrasowane , myślące z troską o upadające miasteczko , zasłuchani w ten upierdliwy zbyt często grany hejnał , myślę że raz dziennie by wystarczył. Apel po raz enty do prezydenta wolnego i królewskiego miasta Przemyśla , pominę wiele nurtujących mnie osobiście spraw , niech pan nie idzie ta drogą co przez pierwszy rok zasiedzenia , tylko wyjazdy i rozjazdy po Polsce głównie do Warszawy i Rzeszowa czyli ministerstw i urzędu marszałkowskiego może coś uratować i coś "kapnąć"dla mieściny. Przecież pierwsze 3 kadencja Ferenca to były właśnie jego osobiste wyjazdy i rozjazdy jego zastępców , dyrektorów i naczelników wydziałów właśnie po wszystkich niemal ministerstwach byle coś uzyskać , wyprosić , czasem wyżebrać czy wypłakać ale zawsze jak widać ze skutkiem , zastał Rzeszów niemal drewniany a zostawia murowany, skąd my to znamy. Przecież stary prezydent był również starym komunistą , później SLD z której nawiał dopiero w tym roku ale walczył o Rzeszów jak lew bez względu na poglądy osobiste , sytuacje polityczne czy swoje ambicje osobiste , ba nawet przyjaźnił się podobno z biskupem rzeszowskim. Co w tym czasie przemyskie orlątko młodszy o całe 23 lata , prawie 4 kadencje niemal zaniechał wyjazdów i tych rozjazdy po Polsce , jeśli już to nieskutecznie i lawirował nieustanie pomiędzy , raz PIS , następnie jakieś Regia , później w 4 kadencji coś pomiędzy „ ni pies ni wydra, coś na kształt świdra " jak mawiał klasyk tow. Wiesław , czyli popierany przez PIS i, zaś przez ostatnie 2 lata w Sylwestra nie składał nawet poddanym życzeń noworocznych w Rynku. Prezydent Ferenc robił to zawsze , nie unikał i nie unika suwerena. Czyli można , tak można ale Rzeszów kwitnie i się rozwija , jedyne miasto w Polsce po Warszawie gdzie ludzi nieustannie przybywa , dodatni przyrost naturalny , ok. 60 tysięcy studentów , praca czeka na chętnych. Przemyśl w tym czasie wyjechało w poszukiwaniu pracy i lepszego życia ok. 10 tysięcy ludzi , życzliwi przekonują że o wiele więcej , jak tylko podaję dane zbliżone do statystycznych bez żadnej złośliwości . Nie będę rozwijać tematów bo mógłbym napisać małą broszurkę ale pytam dlaczego od niemal 15 lat nie ma w tej podstrefie ekonomicznej ani jednego zewnętrznego inwestora , ba nawet jakieś miejscowe to tylko marne, dlaczego nadal nieodnowiona starówka , piękne secesyjne kamienice i domy w totalnej ruinie, pięknie tylko odnowione kościoły i klasztory oraz wokół , choć jestem jak najbardziej za , dobrze że tak jest , ale skoro odnawia czy odmalowuje 4-5 kamienice na rok i to jak obecnie pod koniec w listopadzie to tak zawsze będzie. Przemyski sport ostatnio dużo pisałem o sporcie przemyskim , krótko, sportowa ruina , do zaorania , tylko jakiś sport dziecięcy , przedszkolny , salezjański i rozgrywki mamusiek , infrastruktura sportowa na poziomie dużej wsi , ta Juwenia za rządowe pieniądze , niby stadion lekkoatletyczny , nie pamiętam poważnych zawodów , jeśli już to w Rzeszowie , Stalowej Woli i Mielcu , na Czuwaju niby stadionie miejskim ani razu nie rozegrano zawodów przy tym świetle elektrycznym , zwykła atrapa. O braku hali sportowej , otwartego basenu , prawdziwego całosezonowego krytego lodowiska nie piszę bo pisałem wielokrotnie, coś tam ostatnio obiecują, szkoda czasu czasu. A działalność dyrektor POSiR Grety (nie Garbo) i radnego Kowalskiego przez ostatni okres sprowadziły się do samej zmiany dyrektora na dyrektorkę , zrobieniu kilku zdjęć ruin zaplecza sali sportowej przy Mickiewicza i zwołaniu przez Kowalskiego 2 narad z przedstawicielami , szefami " przemyskich klubów sportowych" i zarazem odwołaniu zebrań. Jak czytam pan Kowalski jednak chwali się sukcesami w tej dziedzinie .Jeśli ktoś wie więcej na temat to z ciekawością się zapoznam , może pan Kowalski zabierze głos co do ustaleń z tych zebrań, w tym tzw. stadionu mojej od 60 lat Polonii , gdzie kibice , obecnie fani w liczbie najczęściej 50 czasem 100 kibicują na ponad 40 letniej konstrukcji metalowej tzw. trybunie przywiezionej w latach 70-tych ze starego stadionu w Mielcu , do chwili obecnej wybudowano w Mielcu mieście wielkości Przemyśla trzeci piękny kameralny stadion a Polonia nie ma pieniędzy a pomalowanie lakierem czy farbą zardzewiałej bramy wejściowej o czy informował mnie kolega prezes Leszek E. Obecnie w Mielcu budowana jest kolejna hala sportowa na kwotę ok 150 milionów zł, (pan Kowalski chwali się że w Przemyślu wydano aż 9 milionów) , wraz z zapleczem treningowo - socjalnym i odnowa biologiczną. Nie będzie więcej przykładów bo szkoda czasu i tak nic się nie zmieni , piszę tyle i to w największym skrócie , temat morze , bo mi szkoda Przemyśla , pięknie położonego dawniej miasta , naprawdę szkoda. O tych 2 drogach obwodowych , rewitalizacji parku , muzeum , bibliotece wybrukowanych ulicach i chodnikach czy 1 placu nie piszę bo to stary przetrawiony dawno temat, sukcesy którymi chwali się od wielu lat i Choma i Rząsa. A tak naprawdę wszystko za pieniądze unijne "ale to już było i nie będzie więcej", unijna manna się skończyła panie Bakun i wysoka rado -bezrado. Raczej radzę coś tam próbować wyżebrać u Hałasik - Podhalicz -obecnie p/o wojewody i Pilcha członka Zarządu Województwa być może Marszałka po Ortylu bo na Wielkiego Marszałka Lotnictwa Marka Tadeusza nie ma co liczyć , on obrażony na ubiegłoroczne wybory skierował swój sokoli wzrok na Bieszczady , połoniny , Krosno i Sanok , tam naobiecywał, tam ma suwerena. I należy im , politykierom pisowskim uświadomić że kariery nie są wieczne kiedyś do Przemyśla wrócą bo kto ich potrzebuje i zobaczą albo kwitnące nieduże miasto albo upadłe zadupie , mają do wyboru , Kuchciński też wróci, i też będzie miał wybór ale jaki zależy też od niego. A na koniec jak zwykle , mantra, jacy wyborcy ta "wadza" , jaki pan taki kram. Panie Bakun, panie Kowalski , kiedy reaktywacja sekcji koszykówki w Polonii , sekcji tak zasłużonej dla Przemyśla od niemal lat 20-stych ub. wieku. Czy aż taka nędza , w 40 tysięcznym Jarosławiu sport kwitnie , rozwija się a w 60 tysięcznym jeszcze Przemyślu sportowa pustynia, totalna ruina ,to nie wstyd , to hańba. Pozdrawiam moich "fanów" którzy uwielbiają moja publicystykę i się nigdy nie znudzili.
rzestańcie hamletyzować ...Ta upadła jak wielu pisze mieścina zaliczyła już ponad 1000 lat historii ... i zaliczy kolejne.W tym roku jest do spłaty 30 milionów złotych długu. Przesraliście te pieniądze....jako mieszkańcy ...tak tak ....bo kto wybierał prezydenta przez ostatnie 2 kadencje ...a widać było że sprawy idą w złym kierunku.Jest dotacja ok 9 milionów na wymianę piecy ....czyli działanie anty smogowe. Jest dotacja na poprawę trasy podziemnej ok.7 milionów.Bzdet ale cieszy.Znalazło się brakujące 9 milionów złotych na oświatę. Nie ma co wkładać głowy do muszli klozetowej. Jeszcze i dla nas zaświeci słońce...i przyjdą lepsze dni.
caly rok jedna restauracje promowali wazni tego miasta.
https://now..... [link usunięty] /mer-lwowa-zada-od-prezydenta-przemysla-powrotu-ul-bpa-kocylowskiego-twierdzi-ze-od-tego-moze-zalezec-dalsza-wspolpraca/ar/c1-14620279
Dokładnie , Przemyśl zdechł jak bezspański pies Kto tylko kończy szkołę wyjeżdża i nie wraca .
Te, obserwator, to może trzeba było ruszyć doopę i kandydować w wyborach. Jak nie prezydenckich, to chociaż do RM, a nie teraz żalić się znad klawiatury.
Prawdwa. Tak tępego i niezaradnego prezydenta jak Bakun to nie mieliśmy. A precież Choma był słaby jak chooj.
Odniosę się do porównywania innych miast do Przemyśla. Dla przykładu Mielec. Po wojnie powstał tam Centralny Okręg Przemysłowy. Powstał zakład WSK Mielec w którym pracowało 20 tysięcy osób i ja też. Każdy z nas płacił 0,5 procenta z poborów na rzecz Klubu Stal Mielec. Zawodnicy byli zatrudnieni w stanowiskach a WSK, ale do pracy nie musieli chodzić. Sport kwitł. Powstały nowe trybuny o których piszesz. Co miał do tego Prezydent miasta Mielca. Nic. Nie on był inwestorem.100 lat temu Przemyśl także rozwijał się mocno. Pobudowano wiele pięknych kamienic, sklepów itd. Kasa miejska była tak samo pusta jak dzisiaj. Byli bogaci inwentorzy prywatni. Teraz nam tego brakuje.
Do mądrali znad klawiatury właśnie ViperaNie wiem co oznacz doopa , może twój szyfr w tylnej części , ale jak możesz gówniarzu beszczelnie proponować mnie emerytowanemu przemyskiemu obserwatorowi proponować stanowiska administracyjno - samorządowe. Przecież teraz tacy jak ty powinni się popisać swoja wiedzą , zaangażowaniem w prowadzeniu spraw miasta i Polski , a nie zachęcać starszych ludzi którzy przepracowali ponad 40 lat więcej niż ty żyjesz na świecie dużą część w tej" straszliwej komunie " by teraz za ciebie nadal pracowali i się poświęcali. Przecież mnie to o czym piszę nie jest już potrzebne , te miejsca pracy , baseny , lodowiska , boiska , hala sportowa nie to nie dla takich jak ty i masz za dobre serce czelność za to mnie obrażać młody prostaku, beszczelny typ.
Choma może i zostawił ale po 16 latach śmierdzące jajko ale za to Bakun po roku zostawia co krok całe kopy tych zapartków i po takich poczynaniach miasto już nigdy się nie podniesie. Tragedia,
Podsumuję : PRZEMYŚL UMIERA ... i jeśli nic nie zrobimy , ZGON wkrótce !
jest tyle innych dzisiaj możliwości innych miast a że Przemyśl upadł nie ma co rozpaczać i rozpisywać się szkoda czasu i życia, zawsze wiedziałem że nie łącze życia z tym miastem, przyjechałem na 3 dni i już tęsknię za Wrocławiem chociaż wspomnienia zawsze jakieś pozostaną ...
Rzygać :) Dobrze, że podczas wyborów samorządowych obok nazwiska wybranego kandydata wystarczy postawić krzyżyk. W innym wypadku elektorat naszego obecnego prezydenta nie byłby w stanie oddać poprawnie głosu
My name is Ashnai Mittal and I am a high-profile Hyderabad Escorts . During my college days, I too wished to become a classy Hyderabad call girl as I was beautiful, bold and sexy. And I didn't wait to happen that to me as knew that it was better off playing a lottery. Sure, happy accidents happen in everybody's life, especially when your particular skill set is innate for many people. But, I myself made sustained efforts and established myself as a successful call girl in Hyderabad. I did not envy the lucky ones but raise myself. I am working in this profession successfully since past 2 years. During my college days, I worked as a call girl on a part time basis and after completion of the education, I am earning livelihood through this profession. After working for sometime in the industry, I understood that there is no quick recipe to become a successful elite independent Hyderabad Escorts call girl. To some, it happened all of a sudden but I didn't rely on it and paved my own way of success. I have worked my ass off to get to where I am now, but except my clientele, I am rarely being heard of, and this is because, I have been doing it since long time but know the importance of discretion and anonymity while working with elite and high-end customers.https://www.ashnaimittal.com/http://www.kiranbajaj.comhttp://www.delhiescorts.club/http://www.komalshetty.com/https://www.shwetamahajan.com/http://www.shreyasehgal.in/http://www.lovelyrani.com/https://www.manvikakkar.com/http://www.anandjot.com/http://www.diljotkaur.com/http://www.ashnaimittal.com/http://www.shreyasehgal.com/http://www.kiranbajaj.com/ http://www.diljeetkaur.com/http://www.lovelyrani.in/ http://www.poonamdas.com/
If you're a cool person and wish to gratify with girls then our escorts Goa are also supplying a discount fee on particular service so be certain that you inspect our hot selections. fun-loving and adequate Goa independent escorts women who will fit with anybody and any occasion.<a href="http://www.babli-kumari.com"> Goa escorts </a><a href="http://www.babli-kumari.com/anjuna-beach-call-girls-goa.html"> Anjuna Beach Escorts </a><a href="http://www.babli-kumari.com/agonda-beach-call-girls-goa.html"> Agonda Beach escorts </a><a href="http://www.babli-kumari.com/margao-beach-call-girls-goa.html"> Margao Beach Escorts </a> <a href="http://www.babli-kumari.com/baga-beach-call-girls-goa.html"> Baga Beach Escorts </a>
We are the most expensive Gwalior escorts you can discover in Gwalior. Our escort service is one of the finest adult home entertainments firm in Gwalior talking about escort service rate it's too expensive so join our escort club to entertain yourself with Gwalior escort.https://www.simranroy.co.in/gwalior-escorts-services.htmlhttps://www.simranroy.co.in/chennai-escorts-services.htmlhttps://www.simranroy.co.in/kanpur-escorts-services.htmlhttps://www.simranroy.co.in/lucknow-escorts-services.html https://www.simranroy.co.in/noida-escorts-services.html
We can provide you the very youthful age new escort or a grown-up accomplished escort, tall or small, slight or rounded, busty or skinny. Just say and that will be at your entrance stop. To complete their wishes Jodhpur escorts service also provide foreign girls like models who are so beautiful. https://www.warmgirl.in/
We always high-class best VIP independent call girls in Udaipur recommend that you get the best girls and feel the beauty and talent. In satisfying the desires of any man, these escort girls are just very skilled. Escorts agency can addition your life, then you all be able to believe the escorts in Udaipur. https://www.simranroy.co.in/
There is a number of escorts in Jaipur available for providing services where there are a number of men from different parts of India are able to find their favourite one in Jaipur within a short period of time. If want to have a faithful bed slave for your today's night simply ping to Jaipur escorts. https://www.jaipurescorts.org https://www.jaipurescorts.org/ajmer-escort-service.html https://www.jaipurescorts.org/udaipur-escort-service.html https://www.jaipurescorts.org/jodhpur-escort-service.html
I offer high class standard quality-based Noida escort services where I generally prioritize wellbeing precautionary measures and cleanliness. To keep myself cleaned and disinfected before my escort service in Noida is my most extreme need being in this calling as it is my obligation to offer you safe. https://www.ritikanoidaescorts.in/
It's not always essential to fulfil those women out of Ahmedabad escorts services in person. If you're leading a hectic and busy lifestyle, then you can add pleasure to it too by speaking with these women over the call. https://www.partyusha.in/
Fantastic look appealing body type dependably makes cheerful feel providers in Dehradun escort services. Gougers young woman fulfil the clients one and just bring daily any night services offered protected guarantee young woman. https://www.juhioberoi.com/dehradun-escort-service-girls.html https://www.juhioberoi.com/mussoorie-escort-service.html https://www.juhioberoi.com/rishikesh-escort-service.html https://www.juhioberoi.com/haridwar-escort-service.html
The Hyderabad-based agencies will be the areas where you can not only find fabulous decisive Hyderabad escorts to satisfy your sexual fantasies but also touch you deep within psychological level so you will attain the summit of gratification. https://www.goldenhyderabadescorts.com
If you're a cool person and wish to gratify with girls then our escorts Goa are also supplying a discount fee on particular service so be certain that you inspect our hot selections. fun-loving and adequate Goa independent escorts women who will fit with anybody and any occasion. http://www.babli-kumari.com http://www.babli-kumari.com/anjuna-beach-call-girls-goa.html http://www.babli-kumari.com/agonda-beach-call-girls-goa.html http://www.babli-kumari.com/margao-beach-call-girls-goa.html http://www.babli-kumari.com/baga-beach-call-girls-goa.html
Our escort girls are extremely attractive and unique for many women in Nainital in a lot of ways and others. Nainital escorts are hot and beautiful. They are quite open minded and honest. Thus, you can always find her candy and talkative. https://www.alishaoberoi.com https://www.alishaoberoi.com/haridwar-escort-service.html https://www.alishaoberoi.com/mussoorie-escort-service.html https://www.alishaoberoi.com/rishikesh-escort-service.html https://www.alishaoberoi.com/haldwani-escort-service.html https://www.alishaoberoi.com/ramnagar-escort-service.html https://www.alishaoberoi.com/dehradun-escort-service.html https://www.alishaoberoi.com/ajmer-escort-service.html
The young and dynamic Goa independent escorts are available to satisfy your intimate desires and put a big smile on your face. You just have to contact Bhumika Malhotra's Goa escorts agency. Visit the website to know more.Goa escorts Escorts in Goa Goa Escorts Services Independent Goa EscortsGoa Call Girls Call girls in Goa
If you are keen on babes with a curvy figure, perfect round back, etc., a similar type of girl will be immediately available for your intimate joyful activity. The charging fee of the hot chicks is also quite reasonable. To know more, visit the website.<a href="http://www.dollforservices.com/"> Goa escorts </a><a href="http://www.dollforservices.com/"> Escorts in Goa </a><a href="http://www.dollforservices.com/"> Goa Escorts Services </a><a href="http://www.dollforservices.com/"> Independent Goa Escorts </a><a href="http://www.dollforservices.com/"> Goa Independent Escorts </a><a href="http://www.dollforservices.com/ "> Goa Call Girls </a> <a href="http://www.dollforservices.com/ "> Call girls in Goa </a>
Sensual Pleasure has a vast selection of escorts in various age groups, shapes, and sizes. Their Escorts are extremely professional and courteous to every client. They will serve you the way you want. Being a top-rated agency, you will not be disappointed with Sensual Pleasure's services. To know more, visit the website. Goa escorts Goa Call Girls
Bang with Beauties’ seductive, elite professional Goa escorts are fabulous and leave no stones unturned to provide the most fulfilling erotic pleasure to clients. If you want the same enjoyment, you can visit their website.Goa escortsEscorts in Goa Goa Escorts Services Independent Goa Escorts Goa Independent Escorts Goa Call Girls Call girls in Goa
Fakt jedna jest realizowana , widziałem . Lodowisko przed pomnikiem Papieża.
''Tylko kompletni idioci mogą kochać władze, która wszystkich uważa za idiotów'' - Jaroslav Hasek
Wychodzi na to, że połowa Polaków a więc także połowa Przemyślan - to idioci!