Reklama

Wójt Marian Ryznar złożył rezygnację

23/09/2021 13:10

Marian Ryznar złożył mandat wójta gminy Wiązownica. Informację na ten temat przekazał na dzisiejszej sesji rady gminy. Jak wyjaśniał zrezygnował z powodów osobistych. Będzie pracował tylko do końca września

– Moja decyzja jest przemyślana i wynika głównie ze względów osobistych – tłumaczył M. Ryznar. – Włożyłem serce w tę gminę. Chciałbym podkreślić jedno: jestem zmęczony – dodawał.

W dalszej części swojego wystąpienia przedstawiał kolejne powody zrzeczenia się mandatu.

– To nie jest pochopna decyzja, to decyzja, która wynika z dbałości o dobro gminy. Ja widzę, że nasze wnioski o dofinansowania niestety czasem nie uzyskują poparcia, ja widzę, że moja osoba jest solą w oku w wielu momentach wielu osobom – mówił na sesji, powtarzając w istocie przekaz, obecny w jego wypowiedziach od kilku miesięcy, dotyczący niewesołej politycznej rzeczywistości kierowania gminą Wiązownica.

Wracał jednak przede wszystkim do motywów osobistych. – Widzę, że moje siły, żeby prowadzić tę gminę, słabną, że oddaliłem się od rodziny – tłumaczył.

Oświadczenie wójta w sprawie rezygnacji z pełnionej funkcji zakłócał ostentacyjną radością Albert Dworak, pozostający w stanie sporu prawnego z wójtem.

Reklama


Więcej przeczytasz tutaj:
Albert Dworak: Wójt mnie pobił. Wójt Ryznar: To prowokacja [WIDEO]
Marian Ryznar z wyrokiem. Czy gmina straci wójta?




– Nawet ten moment świadczy, jakie siły, jacy ludzie działają – komentował ten incydent M. Ryznar.

Przypomnijmy, że w 2016 wójt miał pobić A. Dworaka i uszkodzić mu telefon. W 2020  Sąd Rejonowy w Jarosławiu nieprawomocnym wyrokiem uznał wójta winnego zarzucanych mu czynów. Obecnie trwa w tej sprawie rozprawa odwoławcza.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-09-24 17:14:17

    ...wczoraj wstawiłem komentarz, który przez cenzorów z Życia Podkarpackiego chyba zaniepokoił, troche wstyd redaktorzy, czyżby powrót do czasów cenzury wam odpowiadał...?Wstawiam jedyny i prawdziwy komentarz jeszcze raz:...w mojej ocenie bardzo prosta kalkulacja pana wójta - na razie jest wyrok nieprawomocny, ale jak wiadomo dowody przeciwko wójtowi są mocne, wyczuwa, że apelacja może być dla niego niekorzystna, a z wyrokiem karnym nie może sprawować urzędu, więc wykalkulował dymisję, żeby choć trochę honor zachować - z takich stołków przez zwykłą przyprawę jaką jest przywołana przez wójta "sól", ze stołków się nie rezygnuje......teraz na lewo i prawo będzie wrzeszczał co to on nie nabudował itd., w mojej ocenie ta gmina, to "zakładnik" i niech każdy z mieszkańców sam sobie odpowie czego zakładnik...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-09-27 20:58:38

    Z dniem 5 października 2021 roku.Wyrok sądu się uprawomocni.W związku z tym,wyleciałby z wielki hukiem.A tak ma szansę,jeszcze wypłacić sobie hojną odprawę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-09-27 22:32:36

    Co z poplecznikami i zagorzałymi zwolennikami pana Mariana?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama