Nawet do 10 lat więzienia grozi sprawcy usiłowania włamań do altan ogrodowych na terenie ogródków działkowych w Jarosławiu. Kilka dni temu mężczyzna usłyszał zarzuty.
Sezon działkowy w pełni. Jak co roku zwiększa się też zainteresowanie amatorów cudzego mienia sprzętami pozostawianymi na działkach właśnie. Kilka dni temu zarzuty usłyszał mężczyzna, który w minionym sezonie działkowym próbował się włamać do altan ogrodowych na terenie jarosławskich ogrodów działkowych. Mimo że sprawa została umorzona, działania dochodzeniowe podjęte przez jarosławskich funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego pozwoliły na namierzenie sprawcy ubiegłorocznych prób włamania. Mężczyzną, który w czerwcu ub. r., po zerwaniu kłódek zabezpieczających, wszedł do środka altan z zamiarem kradzieży, okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Niczego wówczas nie zabrał z uwagi na brak przedmiotów będących w jego zainteresowaniu. Teraz za swój czyn odpowie jednak przed sądem.
Warto zatem pamiętać, by odpowiednio chronić ogródki działkowe. Policja radzi, by:
– zabezpieczyć należycie drzwi i okna w domku oraz założyć dobre zamki i pod żadnym pozorem nie zostawiać kluczy pod wycieraczką;
– na działce nie pozostawiać wartościowych przedmiotów;
– uważać na kręcących się w pobliżu działki ludzi, warto się nimi zainteresować, zapytać kogo szukają;
– współdziałać z sąsiadami, poprosić ich o czujność w razie naszej nieobecności i zwracać uwagę także na ich domek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze