Reklama

Wsparcie dla sklepików szkolnych i przewodników turystycznych

19/07/2021 08:18

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski będzie można składać od 23 lipca.

Zamknięcie szkół na 9 miesięcy odczuli nie tylko uczniowie, nauczyciele i rodzice. Praktycznie cały ostatni rok szkolny oznaczał straty dla właścicieli sklepików w jednostkach oświatowych. Od września do czerwca uczniowie uczęszczali na zajęcia łącznie zaledwie przez[paywall] kilka tygodni. Tylko we wrześniu i czerwcu można było mówić o w miarę normalnej frekwencji.

Najnowsza nowelizacja tarczy antykryzysowej pozwala pomóc przedsiębiorcom, którzy prowadzą sklepiki szkolne. Mogą oni liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych.

Reklama

„Jeśli przychód z działalności gospodarczej w listopadzie 2020 r., grudniu 2020 r., styczniu 2021 r., lutym 2021 r. lub marcu 2021 r. był niższy o co najmniej 40 proc. w porównaniu do przychodu z września 2019 r. lub września 2020 r., przedsiębiorca będzie mógł ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za listopad – grudzień 2020 r. oraz styczeń – marzec 2021 r. i złożyć wniosek RDZ-SK. Przedsiębiorcy, którzy już opłacili składki, a spełnią warunki do zwolnienia z ich płacenia, będą mogli złożyć wniosek o zwrot nadpłaconych środków (o ile nie mają zaległości na koncie)” – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku mogą być także zwolnieni piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy świadczą usługi na rzecz muzeów.

Reklama

Wszystkie wnioski można będzie składać od 23 lipca, wyłącznie elektronicznie przez platformę PUE ZUS.  


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2021-07-19 09:58:07

    O, i to jest prawdziwa władza, półtorej roku i ani grama więcej nie potrzebowali żeby to uchwalić. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama