Reklama

Wspólna akcja BiOSG i Policji. Zatrzymano groźnych przestępców. Dwóch obywateli Ukrainy przymusowo opuściło terytorium Polski

09/02/2026 12:36

Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej oraz stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw zatrzymali siedmioro cudzoziemców. Dwóch obywateli Ukrainy przymusowo opuściło terytorium Polski.


Współpraca pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga doprowadziła do przeprowadzenia skutecznej akcję, w trakcie której funkcjonariusze zatrzymali siedem osób. Doszło do nich na terenie województw dolnośląskiego i łódzkiego. W swoich działaniach, stołeczni policjanci i funkcjonariusze BiOSG z Korczowej byli wspierani przez policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrostycznych Policji z Wrocławia i Radomia, policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy a także funkcjonariuszy innych placówek SG.

„Sprawa, w której zostali zatrzymani dotyczy brutalnego rozboju, który miał miejsce na warszawskiej Białołęce w czerwcu 2023 roku. Wtedy też kilku mężczyzn zaatakowało wychodzącego z domu 62-latka. Napastnicy wciągnęli swoją ofiarę do piwnicy i skrępowali taśmą izolacyjną. Przestępcy pobili pokrzywdzonego, a także przy pomocy siekiery i sznura z pętlą grozili mu śmiercią. Wszystko po to, aby ten wydał im kluczyki od sejfu. Gdy się im to udało, ukradli gotówkę oraz biżuterię. Bezwzględni sprawcy napadu pozostawili swoją ofiarę w piwnicy. Skrępowanego mężczyznę odnalazł jego zięć po około 20 godzinach od ucieczki sprawców z miejsca rozboju i on też powiadomił o wszystkim służby. 62-latek został przetransportowany do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników, jak również zabezpieczać ślady kryminalistyczne na miejscu przestępstwa oraz inne dowody”

Reklama

– przybliżył szczegóły sprawy Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, por. SG Piotr Zakielarz.

Śledczy ustalili tożsamość osób mających związek z tym brutalnym napadem a policjanci w porozumieniu z prokuraturą i przy wsparciu innych jednostek oraz podkarpackich strażników granicznych, doprowadzili do zatrzymania siedmiorga obywateli Ukrainy w wieku od 25 do 48 lat. Wszyscy zostali przetransportowani do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Jak przekazały służby, czworo z nich usłyszało prokuratorskie zarzuty, które dotyczyły m.in. dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w zbiegu z pozbawieniem wolności, a także zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa.

Reklama

„W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustali również, że podejrzani zajmowali się kradzieżami pojazdów na terenie Unii Europejskiej. Przestępcy posługując się sfałszowanymi dokumentami legalizowali skradzione samochody w Polsce. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli też urządzenia służące do kradzieży pojazdów”

– dodał P. Zakielarz.

Dwóch obywateli Ukrainy przymusowo opuściło Polskę. Wobec części mężczyzn sąd uwzględnił wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama