Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej oraz stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw zatrzymali siedmioro cudzoziemców. Dwóch obywateli Ukrainy przymusowo opuściło terytorium Polski.
Współpraca pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga doprowadziła do przeprowadzenia skutecznej akcję, w trakcie której funkcjonariusze zatrzymali siedem osób. Doszło do nich na terenie województw dolnośląskiego i łódzkiego. W swoich działaniach, stołeczni policjanci i funkcjonariusze BiOSG z Korczowej byli wspierani przez policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrostycznych Policji z Wrocławia i Radomia, policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy a także funkcjonariuszy innych placówek SG.
„Sprawa, w której zostali zatrzymani dotyczy brutalnego rozboju, który miał miejsce na warszawskiej Białołęce w czerwcu 2023 roku. Wtedy też kilku mężczyzn zaatakowało wychodzącego z domu 62-latka. Napastnicy wciągnęli swoją ofiarę do piwnicy i skrępowali taśmą izolacyjną. Przestępcy pobili pokrzywdzonego, a także przy pomocy siekiery i sznura z pętlą grozili mu śmiercią. Wszystko po to, aby ten wydał im kluczyki od sejfu. Gdy się im to udało, ukradli gotówkę oraz biżuterię. Bezwzględni sprawcy napadu pozostawili swoją ofiarę w piwnicy. Skrępowanego mężczyznę odnalazł jego zięć po około 20 godzinach od ucieczki sprawców z miejsca rozboju i on też powiadomił o wszystkim służby. 62-latek został przetransportowany do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników, jak również zabezpieczać ślady kryminalistyczne na miejscu przestępstwa oraz inne dowody”
Reklama
– przybliżył szczegóły sprawy Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, por. SG Piotr Zakielarz.
Śledczy ustalili tożsamość osób mających związek z tym brutalnym napadem a policjanci w porozumieniu z prokuraturą i przy wsparciu innych jednostek oraz podkarpackich strażników granicznych, doprowadzili do zatrzymania siedmiorga obywateli Ukrainy w wieku od 25 do 48 lat. Wszyscy zostali przetransportowani do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Jak przekazały służby, czworo z nich usłyszało prokuratorskie zarzuty, które dotyczyły m.in. dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w zbiegu z pozbawieniem wolności, a także zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa.
„W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustali również, że podejrzani zajmowali się kradzieżami pojazdów na terenie Unii Europejskiej. Przestępcy posługując się sfałszowanymi dokumentami legalizowali skradzione samochody w Polsce. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli też urządzenia służące do kradzieży pojazdów”
– dodał P. Zakielarz.
Dwóch obywateli Ukrainy przymusowo opuściło Polskę. Wobec części mężczyzn sąd uwzględnił wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze