Reklama

Wspólne ćwiczenia „terytorialsów” i pancerniaków

„Terytorialsi” z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej , w tym m.in. z Jarosławia i Przemyśla, uczestniczyli z wojskami 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa w ćwiczeniach taktycznych pod kryptonimem „Karakal – 19”.

Ćwiczenia trwały trzy dni. Pancerniacy ze Świętoszowa, występujący jako batalionowe zgrupowanie taktyczne, wykonywali zadania taktyczno-ogniowe na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie[paywall]. Żelazną brygadę w swoim stałym rejonie odpowiedzialności wspierały wydzielone siły i środki z niżańskiego i jarosławskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Tak w wielkim skrócie wyglądał scenariusz przedsięwzięcia. – To już kolejny test wiedzy i umiejętności taktycznych podkarpackich „terytorialsów”. Po dwóch latach szkolenia żołnierze z Podkarpacia sprawdzili się we wspólnym praktycznym ćwiczeniu z jednostkami z wojsk operacyjnych. Z kawalerią pancerną pododdziały z Niska i Jarosławia rozpoznały i ubezpieczyły rejon wyjściowy, zorganizowały posterunki kontrolne i obserwacyjne. Zakres zadań obejmował wiedzę, którą żołnierze obrony terytorialnej przyswoili na etapie szkolenia indywidualnego i specjalistycznego – powiedział rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego por. Witold Sura.

Reklama

Dodał, że wspólne szkolenie to doskonała okazja do sprawdzenia praktycznych umiejętności żołnierzy podczas współdziałania bojowego z wojskami operacyjnymi, a także sposobność do wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń oraz porównania sposobów doskonalenia praktycznych ćwiczeń.

– To dla nas ważny moment móc skorzystać z wiedzy i umiejętności żołnierzy, którzy mają tak bogate doświadczenie. Po zakończeniu wspólnych zmagań przyszedł czas na analizę pomysłów i ich adaptacji w pododdziałach 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dzięki takim ćwiczeniom nie tylko doskonalimy nasz proces szkolenia, ale stawiamy duże kroki w zakresie współdziałania z wojskami operacyjnymi – powiedział płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich „Terytorialsów”.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama