3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła proces rekrutacji do pododdziałów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Chętni do rozpoczęcia przygody z wojskiem na początku roku mogą wybrać termin odbycia szkolenia podstawowego i wyrównawczego.
– Na ten rok zaplanowaliśmy pięć powołań do służby w naszych batalionach. Dokumenty można już składać do wojskowych komend uzupełnień lub poprzez rekruterów. Ochotnicy, którzy podjęli decyzję o założeniu munduru w tym trudnym czasie dla społeczeństwa i naszej ojczyzny już mogą rozpocząć procedurę powołania[paywall]. Dla kandydatów do służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie OT przygotowaliśmy trzy możliwości złożenia dokumentów – poinformował rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Witold Sura.
Wniosek o powołanie do służby można złożyć bezpośrednio we właściwych terytorialnie wojskowych komendach uzupełnień, poprzez platformę ePUAP, jak również poprzez batalionowych rekruterów.
– Nasi rekruterzy mają za zadanie wyszukiwać kandydatów do służby wojskowej oraz wspierać w naborze do najmłodszego rodzaju sił zbrojnych. Udzielają oni informacji dotyczących powołania do odbycia terytorialnej służby wojskowej oraz zapoznają chętnych z trzyletnim cyklem szkolenia, począwszy od podstawowego poprzez etap szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. Rekruterzy pomagają również osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty oraz dostarczyć je do WKU – dodał kpt. W. Sura.
Od sierpnia 2020 r. w 3. Podkarpackiej BOT działa pięciu kierunkowych rekruterów. Dla powiatów: jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego to ppor. obrony terytorialnej Maciej Szeremeta (tel. 501 676-296). Chętni do wstąpienia w szeregi terytorialsów z naszego regionu powinni kontaktować się właśnie z nim. W br. dowództwo 3. Podkarpackiej BOT zaplanowało pięć terminów rozpoczęcia szkoleń dla nowych kandydatów: 30 stycznia, 8 maja, 26 czerwca, 4 września i 20 listopada.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Teraz proszą kiedyś nie prosili ochotnicy dostawali bilet na drugą stronę Polski i mieli cinżko za kota
Powinni brać wszystkich do wojska (KARANYCH&bezrobotnych) a nie wybrzydzać bo z takimi przepisami jakie są teraz to będzie DUŻA LUKA w rezerwie kadrowej nawet kraje NATO jak USA Wielka Brytania etc daje szansę wszystkim chętnym do odbycia szkolenia i wstąpienia do wojska nie wspominając o naszym potencjalnym przeciwniku z za wschodniej granicy bo oni wogóle nie mają z tym problemu..
...nikt normalnie pracujący nie dałby rady jeszcze w WOT w weekendy siedzieć, mając normalną rodzinę, pracę, dzieci, nie ma szans na WOT - i właśnie na takich "bezzajęciowców" Macierewicz liczył, co za parę groszy będą armię udawać, bo im karabin imponuje.
Teraz proszą kiedyś nie prosili ochotnicy dostawali bilet na drugą stronę Polski i mieli cinżko za kota
Powinni brać wszystkich do wojska (KARANYCH&bezrobotnych) a nie wybrzydzać bo z takimi przepisami jakie są teraz to będzie DUŻA LUKA w rezerwie kadrowej nawet kraje NATO jak USA Wielka Brytania etc daje szansę wszystkim chętnym do odbycia szkolenia i wstąpienia do wojska nie wspominając o naszym potencjalnym przeciwniku z za wschodniej granicy bo oni wogóle nie mają z tym problemu..
...nikt normalnie pracujący nie dałby rady jeszcze w WOT w weekendy siedzieć, mając normalną rodzinę, pracę, dzieci, nie ma szans na WOT - i właśnie na takich "bezzajęciowców" Macierewicz liczył, co za parę groszy będą armię udawać, bo im karabin imponuje.