Reklama

Wstąp w szeregi terytorialsów

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła proces rekrutacji do pododdziałów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Chętni do rozpoczęcia przygody z wojskiem na początku roku mogą wybrać termin odbycia szkolenia podstawowego i wyrównawczego.

– Na ten rok zaplanowaliśmy pięć powołań do służby w naszych batalionach. Dokumenty można już składać do wojskowych komend uzupełnień lub poprzez rekruterów. Ochotnicy, którzy podjęli decyzję o założeniu munduru w tym trudnym czasie dla społeczeństwa i naszej ojczyzny już mogą rozpocząć procedurę powołania[paywall]. Dla kandydatów do służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie OT przygotowaliśmy trzy możliwości złożenia dokumentów – poinformował rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Witold Sura.

Wniosek o powołanie do służby można złożyć bezpośrednio we właściwych terytorialnie wojskowych komendach uzupełnień, poprzez platformę ePUAP, jak również poprzez batalionowych rekruterów.

Reklama

– Nasi rekruterzy mają za zadanie wyszukiwać kandydatów do służby wojskowej oraz wspierać w naborze do najmłodszego rodzaju sił zbrojnych. Udzielają oni informacji dotyczących powołania do odbycia terytorialnej służby wojskowej oraz zapoznają chętnych z trzyletnim cyklem szkolenia, począwszy od podstawowego poprzez etap szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. Rekruterzy pomagają również osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty oraz dostarczyć je do WKU – dodał kpt. W. Sura.

Od sierpnia 2020 r. w 3. Podkarpackiej BOT działa pięciu kierunkowych rekruterów. Dla powiatów: jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego to ppor. obrony terytorialnej Maciej Szeremeta (tel. 501 676-296). Chętni do wstąpienia w szeregi terytorialsów z naszego regionu powinni kontaktować się właśnie z nim. W br. dowództwo 3. Podkarpackiej BOT zaplanowało pięć terminów rozpoczęcia szkoleń dla nowych kandydatów: 30 stycznia, 8 maja, 26 czerwca, 4 września i 20 listopada.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Miecio - niezalogowany 2021-01-24 09:12:31

    Teraz proszą kiedyś nie prosili ochotnicy dostawali bilet na drugą stronę Polski i mieli cinżko  za kota 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    £££ - niezalogowany 2021-01-24 22:16:24

    Powinni brać wszystkich do wojska (KARANYCH&bezrobotnych) a nie wybrzydzać bo z takimi przepisami jakie są teraz to będzie DUŻA LUKA w rezerwie kadrowej nawet kraje NATO jak USA Wielka Brytania etc daje szansę wszystkim chętnym do odbycia szkolenia i wstąpienia do wojska nie wspominając o naszym potencjalnym przeciwniku z za wschodniej granicy bo oni wogóle nie mają z tym problemu..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2021-01-24 22:27:21

    ...nikt normalnie pracujący nie dałby rady jeszcze w WOT w weekendy siedzieć, mając normalną rodzinę, pracę, dzieci, nie ma szans na WOT - i właśnie na takich "bezzajęciowców" Macierewicz liczył, co za parę groszy będą armię udawać, bo im karabin imponuje.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama