Już po raz 13. w przepięknej scenerii Arboretum w Bolestraszycach odbyła się wyjątkowa impreza – Międzynarodowy Festiwal Derenia. 8 września br. ten niezwykle zdrowy owoc odmieniany i przerabiany był na wszelkie sposoby.
Festiwal odbył się 8 września br. I choć – co od lat podkreśla dyrektor Arboretum w Bolestraszycach Narcyz Piórecki – festiwal nosi nazwę derenia, ale pod tym hasłem kryją się wszystkie płody sadownicze, które teraz dojrzewają i które musimy umieć przerobić na przetwory. – Naszą ideą było zachęcenie do przypomnienia sobie o naszych produktach i do zaprezentowania naszych producentów i produktów lokalnych i ekologicznych – powiedział.
Po raz kolejny udało się to znakomicie!
Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze