Zakończenie roku szkolnego we wszystkich szkołach jak co roku świętowano w piątek, jednak najlepsi uczniowie szkół podstawowych pierwsze nagrody odebrali już w środę, 22 czerwca, w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Gospodarzem uroczystego zakończenia roku szkolnego był burmistrz Waldemar Paluch.
Na imprezie w sali widowiskowej budynku „Sokół” w Jarosławiu, poza prymusami ze szkół podstawowych wraz z rodzicami, pojawiła się także Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Renata Chlebowska, wiceburmistrz Dariusz Tracz, dyrektor Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” Jolanta Kostur, nauczyciele i pedagodzy, a poza tym przedstawiciele samorządu oraz biur parlamentarzystów.
Najważniejszym punktem spotkania było[paywall] uhonorowanie młodzieży szkół podstawowych, która w roku 2021/2022 uzyskała najlepsze oceny końcowe oraz osiągnęła wysokie wyniki w konkursach i olimpiadach na wyższych szczeblach. W sumie nagrodzono 54 uczniów.
Nagrodzeni zostali nie tylko oni. Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch wyróżniła dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke w Jarosławiu Ewę Jankowską. Matematyk, wieloletnia dyrektorka Publicznego Gimnazjum nr 3, była jedną z pierwszych w 2017 roku, która podjęła starania, by otworzyć LO. Dzięki E. Jankowskiej rok później w jarosławskim „Katoliku” pierwszy raz zabrzmiał szkolny dzwonek.
Całe wydarzenie przebiegało w podniosłej atmosferze, a za tło artystyczne odpowiedzialni byli zdolni uczniowie jarosławskich szkół podstawowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze