Reklama

Wybitni uczniowie świętowali wcześniej

01/07/2022 11:42

Zakończenie roku szkolnego we wszystkich szkołach jak co roku świętowano w piątek, jednak najlepsi uczniowie szkół podstawowych pierwsze nagrody odebrali już w środę, 22 czerwca, w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Gospodarzem uroczystego zakończenia roku szkolnego był burmistrz Waldemar Paluch.

Na imprezie w sali widowiskowej budynku „Sokół” w Jarosławiu, poza prymusami ze szkół podstawowych wraz z rodzicami, pojawiła się także Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Renata Chlebowska, wiceburmistrz Dariusz Tracz, dyrektor Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” Jolanta Kostur, nauczyciele i pedagodzy, a poza tym przedstawiciele samorządu oraz biur parlamentarzystów.

Najważniejszym punktem spotkania było[paywall] uhonorowanie młodzieży szkół podstawowych, która w roku 2021/2022 uzyskała najlepsze oceny końcowe oraz osiągnęła wysokie wyniki w konkursach i olimpiadach na wyższych szczeblach. W sumie nagrodzono 54 uczniów.

Reklama

Nagrodzeni zostali nie tylko oni. Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch wyróżniła dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke w Jarosławiu Ewę Jankowską. Matematyk, wieloletnia dyrektorka Publicznego Gimnazjum nr 3, była jedną z pierwszych w 2017 roku, która podjęła starania, by otworzyć LO. Dzięki E. Jankowskiej rok później w jarosławskim „Katoliku” pierwszy raz zabrzmiał szkolny dzwonek.

Całe wydarzenie przebiegało w podniosłej atmosferze, a za tło artystyczne odpowiedzialni byli zdolni uczniowie jarosławskich szkół podstawowych.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama