W Gminie Jarosław zakończyła się II tura przedterminowych wyborów wójta. Po raz pierwszy w wolnej Polsce nie wystartował w nich Roman Kałamarz, a ich wyjątkowość pogłębia fakt, że przeprowadzone zostały w ogłoszonym prze kilkoma dniami stanie epidemii.
W walce o fotel wójta gminy Jarosław po pierwszej turze, która odbyła się 8 marca pozostała dwójka kandydatów: Elżbieta Grunt i Leszek Szczybyło.
Niezależnie od rozstrzygnięcia głosowania, jedną z największych kontrowersji wyborów była decyzja o ich przeprowadzeniu, wobec ogłoszonego stanu epidemii. Dla zapewnienia możliwie największego bezpieczeństwa zarówno głosującym, jak i członkom komisji, w lokalach wyborczych wprowadzono szereg środków zapobiegawczych. Pragnący oddać głos wyborcy,przy wjeściu do lokalu musieli zdezynfekować ręce, nałożyć jednorazowe rękawiczki oraz pobrać jednorazowy długopis. Członkowie komisji otrzymali rękawiczki oraz maseczki higieniczne – tych drugich używali jednak tylko w momencie otwierania urny i liczenia głosów.
Nowego wójta gminy Jarosław powinniśmy poznać wkrótce. Frekwencja wyniosła 28%.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Biegać nauczy,czytać i pisać nauczy.Myśleć nie nauczyPechowa komisja wyborcza do koronowirusahttps://wyborcza.pl/7,75399,25811648,tydzien-po-wyborach-we-francji-koronawirus-u-czlonkow-komisji.html
Ciekawe którego z kandydatów wybierze koronawirus ?
Trzeba przyzna,ze na 10 tysięcy uprawnionych do głosowania aż 3 tysiące nieodpowiedzialnych idiotów to jest wysoki odsetek.To naprawdę daje do myślenia.A ja byłem przekonany,ze idiotyzmem są skażeni tylko organizatorzy tych wyborów.
Kaczyński każe iść na wybory, to potulne baranki pobiegną głosować na PiS. Na głupotę i koronawirusa lekarstwa nie ma.
Biegać nauczy,czytać i pisać nauczy.Myśleć nie nauczyPechowa komisja wyborcza do koronowirusahttps://wyborcza.pl/7,75399,25811648,tydzien-po-wyborach-we-francji-koronawirus-u-czlonkow-komisji.html
Ciekawe którego z kandydatów wybierze koronawirus ?
Trzeba przyzna,ze na 10 tysięcy uprawnionych do głosowania aż 3 tysiące nieodpowiedzialnych idiotów to jest wysoki odsetek.To naprawdę daje do myślenia.A ja byłem przekonany,ze idiotyzmem są skażeni tylko organizatorzy tych wyborów.