Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie zorganizował konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Mieszkańcy nie zawiedli i do świątecznej zabawy zgłosili 50 rękodzielniczych dzieł sztuki.
Konkurs na najpiękniejszą palmę rozstrzygnięto w Pawłosiowie na nieco ponad tydzień przed Niedzielą Palmową, wprowadzającą wiernych Kościoła katolickiego w misterium Wielkiego Tygodnia. Wydarzenie przygotował tutejszy ośrodek kultury, a patronatem honorowym objął je wójt gminy Mariusz Reń[paywall].
Podczas wręczenia nagród w wiejskiej świetlicy w Pawłosiowie nie było przegranych, żaden z uczestników nie wyszedł z tej imprezy z pustymi rękoma. Nie wolno jednak zapomnieć, że wydarzenie miało w sobie także nutkę rywalizacji, a trzyosobowe jury nie miało łatwego zadania, bo poziom estetyczny palm był wysoki. W sumie przyznano po trzy miejsca w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, szkoła podstawowa klasy 1 – 3, młodzież w wieku 11 – 17 lat i dorośli. Największą wartością konkursu było kultywowanie tradycji wykonywania palm, a przy tym zacieśnianie więzi wśród członków lokalnej społeczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze