Reklama

Wybrali najpiękniejsze palmy

18/04/2019 09:30

Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie zorganizował konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Mieszkańcy nie zawiedli i do świątecznej zabawy zgłosili 50 rękodzielniczych dzieł sztuki.

Konkurs na najpiękniejszą palmę rozstrzygnięto w Pawłosiowie na nieco ponad tydzień przed Niedzielą Palmową, wprowadzającą wiernych Kościoła katolickiego w misterium Wielkiego Tygodnia. Wydarzenie przygotował tutejszy ośrodek kultury, a patronatem honorowym objął je wójt gminy Mariusz Reń[paywall].

Podczas wręczenia nagród w wiejskiej świetlicy w Pawłosiowie nie było przegranych, żaden z uczestników nie wyszedł z tej imprezy z pustymi rękoma. Nie wolno jednak zapomnieć, że wydarzenie miało w sobie także nutkę rywalizacji, a trzyosobowe jury nie miało łatwego zadania, bo poziom estetyczny palm był wysoki. W sumie przyznano po trzy miejsca w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, szkoła podstawowa klasy 1 – 3, młodzież w wieku 11 – 17 lat i dorośli. Największą wartością konkursu było kultywowanie tradycji wykonywania palm, a przy tym zacieśnianie więzi wśród członków lokalnej społeczności.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama