9 grudnia rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową, zorganizowany przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, a 15 grudnia otwarto wystawę pokonkursową. Na konkurs napłynęło 771 prac, wykonanych przez 763 dzieci z 61 placówek przedszkolnych, szkolnych i świetlic. Jury oceniało prace w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i klasa 0, klasy I – III i klasy IV – VI.
W kategorii pierwszej (przedszkolaki i klasy 0) I miejsce otrzymała Judyta Wasyliszyn ze Szkoły Podstawowej w Birczy[paywall] im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” (opiekun Emilia Kubicka), II miejsce Magdalena Rodzeń z Przedszkola nr 11 w Przemyślu, a III miejsce Katarzyna Kuźniar ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Nizinach (opiekun Justyna Gudyka) oraz Iwo Chwalisz z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” (opiekun Beta Chruścicka). W kategorii klasy I – III I miejsce zajęła Dorota Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu, II miejsce Piotr Segelin ze Szkoły Podstawowej w Birczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, a III miejsce zajęli: Magdalena Śpiewak ze Szkoły Podstawowej w Orłach oraz Piotr Grędus ze Szkoły Podstawowej w Orzechowcach.
W kategorii klasa IV – VI I miejsce przypadło Zuzannie Piejko ze Szkoły Podstawowej w Trójczycach, II Szymonowi Bulandzie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu, a III miejsce zdobyła Liliana Grabka z Zespołu Szkół w Nehrybce im. Tadeusza Kościuszki.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w Muzeum Historii Miasta Przemyśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze