Do 19 września br. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie czeka na wykonawcę modernizacji przejścia granicznego w Budomierzu. Najważniejszym elementem inwestycji będzie budowa poczekalni dla podróżnych przekraczających granicę w ruchu autokarowym (wjazd do Unii Europejskiej).
Polsko-ukraińskie drogowe przejście graniczne w Budomierzu zostało otwarte 2 grudnia 2013 r. Budowa trwała trzy lata i kosztowała prawie 146 mln zł. Była współfinansowana m.in. ze środków unijnych. Przejście w całości zlokalizowane jest po polskiej stronie na terenie o powierzchni ok. 8 ha. Przeznaczone jest dla całodobowego, międzynarodowego ruchu osobowego i samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, z wyłączeniem ładunków podlegających kontroli weterynaryjnej, fitosanitarnej oraz ładunków niebezpiecznych. W przejściu granicznym usytuowanych jest 9 pasów ruchu na kierunku wjazdowym do Polski – 5 przeznaczonych do odprawy ruchu osobowego, 2 do ruchu ciężarowego do 3,5 t oraz 2 dla ruch autobusowego. Na kierunku wyjazdowym z RP kontrola graniczna może odbywać się na ośmiu pasach. Infrastruktura przejścia przystosowana jest również do dokonywania odprawy cięższych samochodów do 7,5 tony...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 56% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze