Reklama

Wybudują poczekalnię dla podróżnych na przejściu w Budomierzu


Do 19 września br. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie czeka na wykonawcę modernizacji przejścia granicznego w Budomierzu. Najważniejszym elementem inwestycji będzie budowa poczekalni dla podróżnych przekraczających granicę w ruchu autokarowym (wjazd do Unii Europejskiej).


Polsko-ukraińskie drogowe przejście graniczne w Budomierzu zostało otwarte 2 grudnia 2013 r. Budowa trwała trzy lata i kosztowała prawie 146 mln zł. Była współfinansowana m.in. ze środków unijnych. Przejście w całości zlokalizowane jest po polskiej stronie na terenie o powierzchni ok. 8 ha. Przeznaczone jest dla całodobowego, międzynarodowego ruchu osobowego i samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, z wyłączeniem ładunków podlegających kontroli weterynaryjnej, fitosanitarnej oraz ładunków niebezpiecznych. W przejściu granicznym usytuowanych jest 9 pasów ruchu na kierunku wjazdowym do Polski  – 5 przeznaczonych do odprawy ruchu osobowego, 2 do ruchu ciężarowego do 3,5 t oraz 2 dla ruch autobusowego. Na kierunku wyjazdowym z RP kontrola graniczna może odbywać się na ośmiu pasach. Infrastruktura przejścia przystosowana jest również do dokonywania odprawy cięższych samochodów do 7,5 tony...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 56% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/09/2025 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama