Reklama

Wyjątkowy koncert na XX-lecie Chóru Cantilena [ZDJĘCIA]

28/06/2021 12:36

To już 20 lat minęło od momentu powołania do życia chóru Cantilena w Radymnie. Z tej okazji 19 czerwca w kościele pw. Świętego Wawrzyńca odbył się wyjątkowy koncert, w którego trakcie artyści zabrali swoją publiczność w pełną emocji podróż po barwnym świecie muzyki i historii chóru.

Wczesnym popołudniem wnętrza najstarszej w mieście świątyni wybrzmiały majestatycznymi głosami członków chóru Cantilena, świętujących swój jubileusz. Koncert poprowadziła Dorota Gunia, funkcje konferansjera łącząc z[paywall] dyrygowaniem chórem.

W jego trakcie odnosiła się do przeszłości zawiązanego w 2001 zespołu. Przypominała pierwszy występ podczas świąt wielkanocnych oraz sukcesy, m.in. Grand Prix na VII Podkarpackim Przeglądzie Chórów „Pieśni Pasyjnej”, nagrody zdobywane na Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek (Kalwaria 2018), na XII Podkarpackim Przeglądzie Chórów „Pieśni Pasyjne”, na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” 2013.

Wspominała osiągnięcia artystyczne, takie jak oratorium „Tu es Petrus” czy wykonanie wraz z kompozytorem Krzesimirem Dębskim „Litanii Wołyńskiej” w trakcie słynnej już inscenizacji „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” w 70. rocznicę rzezi wołyńskiej.

W programie poczesne miejsce znaleźli też członkowie chóru, którzy jubileuszu nie doczekali: Jakub Kryczyński, Henryk Bielak, Andrzej Popkiewicz, pierwsza dyrygentka Helena Pawełek, jeden z inicjatorów założenia chóru ks. Kazimierz Golenia. To im dedykowano absolutnie magiczne wykonanie requiem „Pie Jesu” autorstwa Andrew Lloyda Webbera.

Koncertu liczącego dziś 29 osób chóru wysłuchało grono przyjaciół, rodzin, mieszkańców miasta.

Obecni byli też liderzy społeczności. Występu wysłuchali, a potem chórzystom życzenia złożyli: poseł Mieczysław Kasprzak, występująca w imieniu posła Tadeusza Chrzana dyrektor jego biura poselskiego Monika Romaniec, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego VI kadencji Anna Huk, burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny oraz Agata Hemon z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Nie zabrakło też gospodarza – ks. Grzegorza Kowalczyka. Chórowi gratulujemy tak zacnego jubileuszu i życzymy wyjątkowej siły głosu i ani jednej nietrafionej nuty przez następne 20 i więcej lat.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama