Reklama

Wyjechali do akcji w dniu odebrania kluczyków do nowego opla

Strażacy z Ułazowa zamienili wysłużonego stara 244 na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy opel – jak zapewnia szef jednostki OSP w Ułazowie Sebastian Kantor – sprawdza się wyśmienicie. W dniu, w którym odbierał kluczyki do nowego nabytku z rąk ministra sprawiedliwości, został zadysponowany do zabezpieczenia zerwanego przez wiatr dachu.

– Dotychczasowy wóz – zakupiony okazyjnie star 244 – był na wyposażeniu naszej jednostki około 7 lat, a przed nim służył nam volgswagen LT, którego nasi strażacy użytkowali bardzo długo, bo jakieś 15 czy nawet 20 lat – mówi prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ułazowie Sebastian Kantor. – I ten pierwszy, i ten drugi były mocno wyeksploatowane. Potrzebowaliśmy nowego wozu. I w końcu go mamy! – nie kryje zadowolenia. Druhowie z OSP Ułazów doczekali się nowego opla. Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy pomaga strażakom w pełnieniu służby już od pewnego czasu, ale uroczyste przekazanie kluczyków[paywall] do nowego pojazdu, z udziałem wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, senatora RP Mieczysława Golby, członka Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józefa Ozimka, gospodarza gminy Stary Dzików Tomasza Jabłońskiego i samych strażaków jednostki w Ułazowie, odbyło się w ostatnim tygodniu starego roku. Opóźnienie w organizacji uroczystości wynikło z trwającej epidemii. Wóz będzie służył druhom podczas wyjazdów do wypadków i pożarów. – Ma zbiornik na 1000 litrów wody i agregat wodno-pianowy – opisuje nowy nabytek szef strażaków z Ułazowa.

Zakup samochodu został w 90 proc. współfinansowany z środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości. Akurat w dniu przekazania kluczyków do nowego nabytku przydał się jak znalazł, bo druhowie z OSP Ułazów odebrali wezwanie do zabezpieczenia dachu zerwanego przez wiatr z budynku mieszkalnego w Ułazowie. – Nasza pomoc była niezbędna, trzeba było szybko reagować – opowiada S. Kantor.

Jednostka OSP w Ułazowie liczy w sumie 37 strażaków, w tym 20 czynnych, którzy biorą udział w akcjach i zawodach sportowo-pożarniczych. W tej grupie są i starsi, i młodsi. Oprócz tego druhowie biorą udział w życiu kulturalnym gminy. Wiele imprez odbywa się właśnie z ich udziałem.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama