Właśnie oddano do użytku najnowszą inwestycję w gminie Gać. Od 7 września młodzież z terenu gminy może korzystać nie tylko z nowo powstałego kortu tenisowego, ale i pomocy nauczycieli, którzy przeszli specjalne kursy w ramach akcji banku BNP Paribas „Dzieciaki do rakiet”.
Gdyby z podjętej w bieżącym roku inicjatywy stworzenia infrastruktury sportowej, umożliwiającej grę w tenisa ziemnego, wyrosła przyszła gwiazda tego sportu na miarę Wojciecha Fibaka czy Agnieszki Radwańskiej, byłoby wspaniale. Nawet jeśli jednak z gackiej społeczności nie wyjdzie tenisista tego formatu – nie szkodzi, ważne że okoliczne dzieciaki otrzymały kort tenisowy i impuls do poznania nowej dyscypliny sportu, a w efekcie aktywniejszego spędzania wolnego czasu[paywall].
Kryty kort tenisowy powstał na placu przy Szkole Podstawowej w Gaci. Kosztował nieco ponad 723 tys. zł i wybudowano go dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu: Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2019.
Swego rodzaju uzupełnieniem inwestycji był udział gackiej szkoły w ogólnopolskiej akcji BNP Paribas „Dzieciaki do rakiet”. Zaangażowanie w ów program zaowocowało w dwójnasób. Przede wszystkim szkoła została wyposażona w zapas sprzętu do trenowania tenisa ziemnego. Nie mniej ważną korzyścią był fakt, że nauczyciele placówki przeszli specjalistyczne szkolenie uzupełniające ich wiedzę z zakresu treningu tego wciąż mało popularnego w Polsce sportu.
Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego zgromadziło szereg znamienitych gości. W ceremonii uczestniczyli: wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz, senator RP Mieczysław Golba, starosta przeworski Bogusław Urban, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku kpt. Marcin Lachnik, a także wicemistrz Mistrzostw Polski Lekarzy w tenisie ziemnym Zdzisław Plicner.
Zebrani goście wysłuchali relacji z przebiegu budowy, zawartej w prezentacji gospodarza imprezy – wójt gminy Gać Grażyny Pieniążek, bawili się przy muzyce w wykonaniu uczniów i Kapeli Ludowej „Gacoki”, uczestniczyli też w poświęceniu obiektu przez proboszcza tutejszej parafii ks. Wiesława Pytko, a na koniec „uruchomili” obiekt, serwując pierwszą piłkę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze