Reklama

Wyrośnie nowy Fibak albo Radwańska?

20/09/2020 16:33

Właśnie oddano do użytku najnowszą inwestycję w gminie Gać. Od 7 września młodzież z terenu gminy może korzystać nie tylko z nowo powstałego kortu tenisowego, ale i pomocy nauczycieli, którzy przeszli specjalne kursy w ramach akcji banku BNP Paribas „Dzieciaki do rakiet”.

Gdyby z podjętej w bieżącym roku inicjatywy stworzenia infrastruktury sportowej, umożliwiającej grę w tenisa ziemnego, wyrosła przyszła gwiazda tego sportu na miarę Wojciecha Fibaka czy Agnieszki Radwańskiej, byłoby wspaniale. Nawet jeśli jednak z gackiej społeczności nie wyjdzie tenisista tego formatu – nie szkodzi, ważne że okoliczne dzieciaki otrzymały kort tenisowy i impuls do poznania nowej dyscypliny sportu, a w efekcie aktywniejszego spędzania wolnego czasu[paywall].

Inwestycja za 723 tys. zł

Kryty kort tenisowy powstał na placu przy Szkole Podstawowej w Gaci. Kosztował nieco ponad 723 tys. zł i wybudowano go dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu: Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2019.

Swego rodzaju uzupełnieniem inwestycji był udział gackiej szkoły w ogólnopolskiej akcji BNP Paribas „Dzieciaki do rakiet”. Zaangażowanie w ów program zaowocowało w dwójnasób. Przede wszystkim szkoła została wyposażona w zapas sprzętu do trenowania tenisa ziemnego. Nie mniej ważną korzyścią był fakt, że nauczyciele placówki przeszli specjalistyczne szkolenie uzupełniające ich wiedzę z zakresu treningu tego wciąż mało popularnego w Polsce sportu.

Reklama

Goście serwowali

Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego zgromadziło szereg znamienitych gości. W ceremonii uczestniczyli: wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz, senator RP Mieczysław Golba, starosta przeworski Bogusław Urban, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku kpt. Marcin Lachnik, a także wicemistrz Mistrzostw Polski Lekarzy w tenisie ziemnym Zdzisław Plicner.

Zebrani goście wysłuchali relacji z przebiegu budowy, zawartej w prezentacji gospodarza imprezy – wójt gminy Gać Grażyny Pieniążek, bawili się przy muzyce w wykonaniu uczniów i Kapeli Ludowej „Gacoki”, uczestniczyli też w poświęceniu obiektu przez proboszcza tutejszej parafii ks. Wiesława Pytko, a na koniec „uruchomili” obiekt, serwując pierwszą piłkę.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama