Reklama

Wystawa zbiorowa artystów z rzeszowskiej uczelni w kamienicy Attavantich

23/12/2022 15:54

8 grudnia, w Galerii Głównej w kamienicy Attavantich odbył się uroczysty wernisaż wystawy zatytułowanej „Strategie warsztatowe”. Autorami przedstawianych prac są studenci i wykładowcy z wybranych pracowni Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ekspozycje są wykonane w różnych technikach, wszystko utrzymane jest w nurcie sztuki nowoczesnej.

Otwierająca wystawę Bernadeta Korczewska kilkukrotnie wspomniała o wieloletniej dobrej współpracy z Instytutem Sztuk Pięknych UR, w ramach wspólnie realizowanych wystaw i wydarzeń.

Spotkanie poprzedzał wykład dra hab. Marka Olszyńskiego z Pracowni Grafiki Warsztatowej, dedykowany gronu pedagogicznemu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych.

Podczas otwarcia wystawy wystąpiła także[paywall] dr Kamila Bednarska oraz doktorantka UR Katarzyna Tereszkiewicz, które podziękowały pracownikom galerii za wsparcie w organizacji wystawy.

CKiP niejednokrotnie prezentowała różnorodne dzieła rzeszowskich artystów i studentów. Od druku płaskiego, wklęsłego, wypukłego, przez druk cyfrowy, pracownię multimedialną, pracownię rysunku, po trójwymiarowe instalacje, które można porównać do asamblażu – dzieł powstałych z gotowych przedmiotów.

Właśnie taką pracę można było obejrzeć w centralnej części galerii. Prezentowano prace archiwalne oraz powstałe w ostatnim czasie. Wśród eksponatów znalazły się także wydania książek dla dzieci, ilustrowane przez artystów z Pracowni Rysunku i Mediów Rysunkowych.

Reklama

Ekspozycja, która przybliża sztukę nowoczesną – metody graficzne, multimedia oraz instalacje, jest dostępna do 7 stycznia. Jarosławskie CKiP zaprasza na spotkanie z kulturą wysoką w kamienicy Attavantich.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama