Ze względu na trudną sytuację epidemiczną XV Przegląd Teatrzyków Jasełkowych w gminie Wiązownica zorganizowany został w formule online. 2 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbyło się wręczenie nagród i dyplomów małym aktorom.
Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, w przeglądzie nie szło o wyłonienie najlepszego zespołu czy przedstawienia, nie miał on formuły konkursu, a najważniejszym jego celem było umożliwienie zaprezentowania uczniom ich talentów i efektów ciężkiej pracy.
W ten sposób[paywall] dorośli chcieli w dzieciakach zaszczepić tradycję przygotowywania i prezentowania widowisk jasełkowych lub występów kolędniczych.
W wydarzeniu wzięło udział 6 zespołów. Przed komisją w składzie – Agnieszka Kukułka, Małgorzata Flis, Lucyna Poliszak oraz Bogdan Drozdowski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy – zaprezentowały się:
Teatrzyk „Smyki” ze SP w Wiązownicy, Teatrzyk „Tadam” ze SP w Szówsku, Teatrzyk „Leśne Skrzaty” ze SP w Mołodyczu, Teatrzyk „Kolędnicy” ze SP w Ryszkowej Woli, Teatrzyk „Słoneczka” ze SP w Manasterzu oraz Teatrzyk „Gwiazdeczki” ze SP w Wiązownicy.
Członkowie komisji skupiali się na wyszukaniu najciekawszych elementów prezentacji poszczególnych grup teatralnych. Udawało im się to doskonale, raz doceniali „dynamiczne sceny diabelskie”, kiedy indziej „oprawę plastyczną i muzyczną przedstawienia”, ale przy każdej prezentacji jasełkowej byli zgodni: każda była warta nagrody.
Taką rekomendację przyjął więc wójt gminy Wiązownica Krzysztof Strent, który wszystkim uczestnikom bez wyjątku wręczył nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Organizatorem imprezy były: Szkoła Podstawowa w Wiązownicy, Szkoła Podstawowa w Manasterzu oraz Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze