Reklama

Z archiwum ŻP: Nasza pierwsza „jedynka”

Pierwszy numer Życia Podkarpackiego, a w zasadzie, wówczas – Życia Przemyskiego, wyszedł dokładnie 8 października 1967 roku.

Jak na początek działalności przystało, na „jedynce” nie mogło zabraknąć słowa od redakcji.

O czym pisali nasi poprzednicy 57 lat temu?

Tematów nie brakowało. W pierwszym numerze nowego pisma poruszyli m.in. zagadnienia:

  • nienadającej się do użytku deszczowni w Sierakoścach,
  • problemów i sukcesów krasiczyńskiego nadleśnictwa,
  • wyjątkowego powitania nowo narodzonych mieszkańców Przemyśla,
  • powstania nowego klubu Feniks w Młodzieżowym Domu Kultury,
  • remontu południowej baszty przemyskiego zamku.

Na łamach gazety nie zabrakło też m.in.: konkursu wiedzy o rewolucji październikowej, informacji o narodzinach, ślubach i pogrzebach mieszkańców miasta, a nawet... prognozy pogody na nadchodzący tydzień.

Pamiętacie jeszcze Życie Przemyskie? A może w Waszych domach gościmy nieprzerwanie od października 1967 roku? Dajcie znać jakie są Wasze wspomnienia dawnych numerów ŻP.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/05/2024 10:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama